2018. gada maijā Latgales vēstniecība GORS, kas ir pirmā jaunuzceltā koncertzāle Latvijā 21. gadsimtā, svinēs piekto dzimšanas dienu. Piecos gados koncertzāle mainījusi ne tikai Rēzeknes un Latgales kultūrtelpu, bet kļuvusi par Latvijas kultūras dzīves svarīgu pieturpunktu, kuru atzinīgi vērtē gan mākslinieki un nozares profesionāļi, gan apmeklētāji. GORS jubilejas svinības sāksies 5. maijā ar īpaši gatavotu „Sinfonietta Rīga“ un „Perpetuum Ritmico“ koncertprogrammu, kurā izskanēs arī komponista Emīla Zilberta jaundarbs.

Līdz ar Latgales vēstniecības GORS atklāšanu 2013. gada 29. maijā Latvijā sāka īstenot reģionālo koncertzāļu tīklu, kurā līdzās Latgales vēstniecībai GORS ir arī Vidzemes koncertzāles „Cēsis“ un Liepājas „Lielais dzintars“. Katru gadu Latgales vēstniecībā GORS notiek vairāk nekā 150 publiskie kultūras pasākumi, bet ēkā notiekošo norišu kopējais apmeklētāju skaits gadā pārsniedz vairāk nekā 180 tūkstošus interesentu. Latgales vēstniecība GORS ir jaunais Rēzeknes un Latgales simbols, notikumu centrs ar plašu un dažādu pasākumu programmu – koncertiem, izstādēm, kino, kā arī darījumu notikumiem – semināriem un konferencēm. Piecu pastāvēšanas gadu laikā koncertzālē uzstājušās gan pasaulē zināmi mākslinieki, gan Latvijas spožākās zvaigznes tāpat šos piecus gadus GORS ir arī Latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks” radīšanas un satikšanās vieta, kā arī ērģeļmūzikas festivāla „ORGANismi“ dzimšanas vieta.

Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, sveicot Latgales vēstniecību GORS jubilejā, saka: „Esmu priecīga un pagodināta, ka Latvijas valsts simtajā gadā nozīmīgā jubilejā varu sveikt arī nacionāli nozīmīgu kultūras centru, kas rada un vēsta Latgales stāstu – Latgales vēstniecību GORS! Ticu, ka neesmu vienīgā, kura Latvijas kultūrtelpu vairs nevar iedomāties bez īpašā GORA latgaliskā gara un dzirksteles. Pārdomājot pēdējo gadu bagātīgo kultūras pienesumu, šķiet neticami, ka Latgales vēstniecība GORS durvis apmeklētājiem vēra tikai pirms pieciem gadiem. Īsā laikā GORS ir kļuvis par vienu no Latvijas kultūrtelpas ikonām, un koncertzāles fantastisko akustiku ir atzinīgi novērtējuši ne tikai apmeklētāji, bet arī daudzas Latvijas un pasaules mūzikas zvaigznes.“

Latgales vēstniecības GORS vadītāja Diāna Zirniņa, atskatoties uz paveikto, priecājas: „Būt pirmajiem – tas ir īpaši. Latgales vēstniecībai GORS, kļūstot par pirmo reģionālo koncertzāli Latvijā, bija virsuzdevums – pierādīt, ka iecere investēt augstvērtīgās kultūras būvēs reģionos, ir bijusi pareiza, ka GORS spēj nozīmīgā veidā pozitīvi ietekmēt ne tikai Latgales, bet arī Latvijas un starptautisko kultūrtelpu, sekmēt dzīves kvalitāti un veicināt ekonomisko aktivitāti novadā. Atskatoties uz piecu gadu laikā paveikto, ir patiesa gandarījuma sajūta un arī pateicība visiem, kas uzdrīkstējās sapņot, riskēja darīt, atbalstīja un kritizēja, tiem, kuriem GORS ir kas vairāk nekā koncertzāle ar izcilu akustiku un iespējām, kas vairāk nekā vienkārši kultūras objekts vai darba vieta. Mēs turpināsim radīt un vēstīt Latgales stāstu, iedvesmot un likt lepoties ar paveikto pašiem latgaliešiem un ieinteresēt, aizraut citus – braukt ciemos, pētīt, baudīt te radīto, stāstīt savus stāstus.“

Jau vēstīts, ka Latgales vēstniecības GORS piecu gadu jubilejas koncertu sērijai maijā dots kopējais nosaukums „GORS piecgades simfonija”, simboliski sasaistot iecerētos dzimšanas dienas koncertus ar klasiskas simfonijas četrām daļām, katru balstot kādā no koncertzāles „stiprajām pusēm” – akustikā, radošumā un dažādībā, sadarbībā un latgaliskumā. Svētku programmā paredzēti pasākumi gan lielajiem, gan mazajiem Latgales vēstniecības GORS apmeklētājiem, veidojot jaunas koncertprogrammas, aicinot piedalīties savējos un draugus, kā arī neaizmirstot par satikšanās prieku kopīgā sadziedāšanā. Koncertzāles svētku mēnesis būs tikpat dažāds, cik daudzveidīgs un dažāds ir GORS. Pirmais svētku notikums būs jau 5. maijā, kad īpaši gatavotā koncertprogrammā satiksies kamerorķestris „Sinfonietta Rīga“ un sitaminstrumentu ansamblis „Perpetuum Ritmico“, kas līdzās Jozefa Haidna, Sebastiana Fāgerlunda, Džona Adamsa un Emīla Zilberta jaundarbs „Concertino sitaminstrumentu ansamblim un kamerorķestrim”. 16. maijā ciemos tiks gaidīti mazie koncertzāles apmeklētāji, lai kļūtu par muzikālas komēdijas visai ģimenei „Talantu šovs“ ne tikai skatītājiem, bet arī dalībniekiem. 19. maijā kopīgā koncertā satiksies Rēzeknes bigbends Laura Amantova vadībā un ASV dziedātājas Mērnas Kleitones džeza kvintets, pēc tā notiks satikšanās ar Rēzeknē dzimušo mākslinieci Magoni Boleiko, kā arī, svinot pirmo GORS ieskandināšanas dienu un Starptautisko Muzeju nakti, ikviens interesents varēs ļauties gan pasakainām sajūtām Lielajā zālē, gan Mazajā zālē noskatīties koncertzāles atklāšanas dziesmu spēles „Ķēniņmeita“ ierakstu. Bet mēneša noslēgumā, 26. maijā, GORS aicina uz latgaliski sirsnīgu sadziedāšanos ar postfolkloras grupu „Rikši” un grupu „Tautumeitas”, grupu „Chveneburebi” no Gruzijas un „Babkiny vnuki” no Krievijas.

Latgales vēstniecības GORS piecgades notikumu norise tiek īstenota ar Rēzeknes pilsētas domes, Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Profesionālās mākslas pieejamība reģionos“ un ASV vēstniecības Latvijā atbalstu.

Informāciju sagatavoja Edīte Husare, Latgales vēstniecības GORS Mārketinga nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?