Sākoties vasarai, Rēzeknes pilsētas iedzīvotājiem būs iespēja atkal iesaistīties dažādos veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumos, kurus īstenos Rēzeknes pilsētas pašvaldība, izmantojot Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējumu.

Projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu organizēšana Rēzeknes pilsētā” mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Rēzeknes pilsētas iedzīvotajiem, uzsvaru liekot uz trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem, bērniem un jauniešiem, personām ar invaliditāti, kā arī iedzīvotājiem, kas vecāki par 54 gadiem.

Aktivitātes, kurās plānots iesaistīt vairāk nekā 3000 iedzīvotājus, norisināsies visā Rēzeknes pilsētas teritorijā.

Regulāri tiks rīkotas informatīvas akcijas, semināri un interaktīvas nodarbības par slimību profilakses jautājumiem, garīgo veselību un veselīgu uzturu; meistarklasēs varēs iegūt zināšanas veselīga ēdiena pagatavošanai; notiks sporta nodarbības, fizisko aktivitāšu veicināšanas pasākumi visai sabiedrībai; peldēšanas nodarbības bērniem, senioriem un cilvēkiem ar invaliditāti. Informatīvi pasākumi un interaktīvas nodarbības par dažādām veselības veicināšanas tēmām ir paredzētas arī skolās un bērnudārzos, tiks rīkotas vasaras nometnes.

Projekta ietvaros tika iegādāts brīvdabas un iekštelpu vingrošanas inventārs: nūjošanas nūjas, paklāji āra vingrošanai, manžetes, dažāda svara hanteles, lecamauklas ar skaitītāju, bumbas ar masāžas radzēm, jogas paklājiņi, daudzfunkcionālie konusi, pildbumbas, bumbas aerobikai un dažāda izmēra gumijas bumbas, riteņbraucēja ķiveres, bērnu velosipēdi, stafešu kociņi, ūdens nūjas, peldēšanas dēļi, zemūdens pērles ūdens treniņiem, bērnu slēpes, slēpošanas nūjas, ragaviņas, peldcepures, dažāda izmēra slidas, vingrošanas riņķi, vingrošanas paklājiņi iekštelpām, aerobikas stepa soliņi, līdzsvara spilveni, tenisa galds, basketbola bumbas, futbola bumbas, vingrošanas bumbas, lielā tenisa bumbas, bilances koka riteņi, bērnu sniega dēļi un skrejriteņi. Iegādātais inventārs ir pieejams ikvienam, īstenojot brīvdabas un iekštelpu aktivitātes. Pērn inventāru izmantoja pirmsskolas izglītības iestādes, rīkojot ziemas sporta aktivitātes.

Projekta ietvaros tiek rīkotas bērnu nometnes, nenokavējiet, jo dienas sporta nometne sāksies jau jūnija sākumā. Nometni realizēs biedrības “Eņģeļi ar mums” vadītāja Inese Muhamberga, tālr. 26381551.

Dienas sporta nometne

Vispārizglītojošā nometne bērniem t.sk. trūcīgiem un maznodrošinātiem bērniem, bērniem ar invaliditāti vecumā no 7 līdz 12 gadiem, apvienojot informāciju gan par uztura, gan fizisko aktivitāšu, gan garīgās veselības un reproduktīvās veselības tēmām. Nometnes mērķis ir lietderīga brīva laika pavadīšana, jauno prasmju, zināšanu un iemaņu ieguve, veselīga dzīvesveida popularizēšana.

Bērnu skaits nometnē: 20 bērni.

Biedrība “Eņģeli ar mums” projekta ietvaros arī īstenos diennakts sporta nometni, rudens un ziemas brīvlaiku nometnes Rēzeknes pilsētas bērniem.

Realizējot šo projektu, pašvaldība vēlas motivēt cilvēkus pozitīvai paradumu maiņai.

Kopējās projekta attiecināmās izmaksas ir 338 108 eiro.

Visas projekta aktivitātes ir bezmaksas Rēzeknes pilsētas iedzīvotājiem.

Projekts „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu organizēšana Rēzeknes pilsētā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/064) norisinās darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja Eleonora Ivanova

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?