Sestdien, 5. maijā Aizputē norisinājās Latvijas junioru čempionāta motokrosā 2. posms un Latvijas amatieru čempionāta motokrosā 2. posms. Uz sacensībām bija ieradušies vairāk par 300 sportistiem.

Pirmie trasē devās junioru klašu braucēji. Jau kvalifikācijas braucienos mūsu komandas braucēji uzrādīja ļoti labus rezultātus – Jēkabs Hudolejs bija līderis MX50 jaunākajā grupā, bet Rems Šarovs – trešais vecākajā grupā. Diemžēl pirmā brauciena pirmajā aplī, braucot pārliecinoši otrajā pozīcijā, apklusa Rema Šarova motocikls, un tehniskā problēma netika atrasta arī uz otro braucienu. Līdz ar to Remam sacensības beidzās, var teikt, nesākoties. Toties ļoti labas sacensības aizvadīja Jēkabs Hudolejs, Greg Laguta un Rainers Grasis. Divu braucienu summā mūsu komandas MX50 braucēji ierindojās šādi:

 • 1. vietā Jēkabs Hudolejs,
 • 2. vietā Greg Laguta,
 • 6. vietā Rainers Grasis.

MX65 klasē norisinājās ļoti spraiga cīņa, un kārtējo reizi abi mūsu MX65 klases braucēji uzrādīja ļoti labus rezultātus. Ričards Alens Gaļčins MX65 jaunākajā grupā kārtējo reizi pierādīja, ka ne velti iepriekšējās divās sezonās ir izcīnīti divi Latvijas čempiona tituli, tikai mazākajā motociklu klasē MX50. Arī Rolands Bogdanovičs šosezon ir progresējis un ir labā sportiskā formā pirms Eiropas čempionāta, kurš norisināsies Ukrainas pilsētā Koveļa 12.-13. maijā.

 • MX65 jaunākā grupa: 2. vietā Ričards Alens Gaļčins,
 • MX65 vecākā grupa: 4. vietā Rolands Bogdanovičs.

MX85 motociklu klasē mūsu komandas jaunatnei neiet tik spoži, bet komandai tik nepieciešamos punktus sportisti tomēr atnes. Diemžēl mūsu komandas līderis šajā klasē – Rainers Timko – vēl nav atlabis no traumas un komandai pagaidām palīdzēt nevar.

 • MX85 jaunākā grupa: 15. vietā Matīss Leimanis, 16. vietā Dmitrijs Zvorigins,
 • MX85 vecākā grupa: 9. vietā Artjoms Juhno.

Kopīgiem spēkiem Camk Latgale jauniešu komandai Latvijas čempionāta Aizputes posmā otrā vieta, bet kopvērtējumā tiek saglabāta līderu pozīcija.

Rēzekniešiem Ērikam Caunišam MX85 jaunākajā grupā 8. vieta, bet Vadims Marčenko MX85 vecākajā grupā 10. vietā.

Sestdienas motokrosa karuseli turpināja amatieru klašu braucēji. Te nu tiešām jāsaka liels paldies visiem komandas braucējiem par pašatdevi un komandas garu. Komandas sportistu rezultāti:

 • Iesācēju klasē: 2. vietā Aleksandrs Nesterjuks, 11. vietā Igors Denisovs,
 • Amatieri 14+: 6. vietā Deniss Zvorigins, 7. vietā Edvards Brencis, 12. vietā Emīls Brencis,
 • Amatieri 30+: 12. vietā Rinalds Grasis,
 • Amatieri 45+: 12. vietā Vladimirs Zvorigins,
 • Amatieri 50+: 1. vietā Jānis Mironovs,
 • B/V veterāni: 4. vietā Janis Leščiks un Andrejs Nekazakovs,
 • B/V gaisa dzesēšana: 4. vietā Aleksandrs Borozdins un Jānis Jaunzems.

Starp amatieru komandām posmā izcīnīta otrā vieta un divu posmu kopvērtējumā amatieru komandai augstā 3. vieta.

Svētdien, 6. maijā norisinājās Latvijas čempionāts motokrosā, tā saucamajiem, PRO braucējiem un ar pasaules motokrosa zvaigžņu piedalīšanos. MX2 klasē piedalījās šīs sezonas pasaules čempionāta līderis un šā brīža pasaules čempions Pauls Jonass, MX1 klasē savu meistarību rādīja igauņu motokrosa meistars un pasaules čempionāta ilggadējais dalībnieks Tanel Leok. Diemžēl mūsu komandai rīts atnesa ne to labāko ziņu – Emīlu Brenci nereģistrēja sacensībām, jo nebija izcīnīta TOP 10 vieta savā klasē amatieru sacensībās. Tātad mums jāstartē ar nepilnu komandu. Un otra sliktā ziņa bija tāda, ka tehnikas bojājumu dēļ komandai nevar palīdzēt komandas līderis Valters Logins. Ļoti labi nobrauca MX Juniori 2T klasē Rūdolfs Aumeistars, ļoti labs sniegums Edvardam Brencim MX2 klasē, nu un MX85 Dmitrijs Zvorigins nobrauca savu spēju robežās, bet šajā braucienā ir vēl viena ieskaite MX85b, kur piedalās sportisti, kuri startē ar mazāka izmēra riteņiem.

Sportistu rezultāti:

 • MX85 klasē: 29. vieta Dmitrijam Zvoriginam, bet MX85b ieskaitē 4. vieta,
 • MX Juniori 2T klasē: 7. vieta Rūdolfam Aumeistaram,
 • MX2 klasē 15. vieta Edvardam Brencim.

Komandas kopvērtējumā 11. vieta no 25 komandām.

Paldies visiem atbalstītājiem par atbalstu, paldies komandai par rezultātu!

MX85 klasē startēja rēzeknieši Ēriks Caunišs (19. vieta) un Vadims Marčenko (25. vieta).

Iesakām apmeklēt:

12. un 13. maijā jau devīto reizi Latvijā, “Zelta Zirga” mototrasē Ķegumā norisināsies pasaules čempionāts motokrosā, kas ir prestižākais motokrosa seriāls visā pasaulē un kurā spēkiem mērosies visu kontinentu izcilākie motokrosisti.

Aigars Virza, Camk Latgale

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?