Sestdien, 19. maijā plkst. 18.30 Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā notiks bērnu vokālistu un instrumentālistu konkursa “Latgales uzlecošās zvaigznes 2018” noslēguma koncerts un laureātu apbalvošana.

Koncertā piedalīsies talantīgākie mūzikas skolu pārstāvji – konkursa “Latgales uzlecošās zvaigznes 2018” dalībnieki no Maltas, Dagdas, Krāslavas, Viļāniem, Zilupes, Balviem un Rēzeknes, kā arī 2018. gada konkursa “Uzlecošās zvaigznes” laureāti – “Brāļi Grīnbergi” (attēlā). Tie ir trīs brāļi – Kārlis (15), Ansis (12) un Miķelis (7) –, kuri mācās Bolderājas mūzikas un mākslas skolā. Brāļi ir izveidojuši sitamo instrumentu grupu “Brāļi Grīnbergi”, kas veido visdažādākās performances un muzikālos priekšnesumus, atskaņojot gan populārās klasiskās mūzikas, gan popmūzikas melodijas jaunās aranžijās, izmantojot tikai un vienīgi sitamos instrumentus – marimbu, bungu komplektu un perkusijas. Brāļi uzstājas dažādos pasākumos, jau divus gadus ir piedalījušies labdarības akcijā “Dod Pieci”, labdarības akcijā “Kalnieša spēles” un daudzos citos pasākumos. Šogad “Brāļi Grīnbergi” veiksmīgi startēja Starptautiskā talantu centra rīkotajā konkursā “Uzlecošās zvaigznes – 2018” un ieguva 1. vietu.

Tāpat koncertā uzstāsies Rēzeknes klezmermūzikas ansamblis “L´Chaim” (vadītāja Zane Ludborža), kuru sniegumā skanēs skaņdarbi, kas raksturo pasaules valstu kultūras mantojumu vai arī uzsver to nacionālo kolorītu.

Šogad Latvijas baltkrievu savienība sadarbībā ar Starptautisko talantu centru pirmoreiz Latgalē organizē konkursu bērniem un jaunatnei “Uzlecošās zvaigznes” ar nosaukumu “Latgales uzlecošās zvaigznes 2018”. Konkurss jau no 2010. gada katru gadu notiek Rīgā, tā patrons ir slavenais muzikants, mūzikas popularizētājs Mihails Kaziņiks. Galvenais konkursa mērķis ir atklāt un atbalstīt spilgtus, apdāvinātus bērnus un jauniešus, kuri nodarbojas ar vokāla klasisko virzienu un instrumentālo izpildījumu. Jāpiebilst, ka dažādos gados konkursa laureāti ir bijuši arī no Latgales – Rihards Rauza no Rēzeknes, Cira Tolordava no Ludzas un citi.

Konkursa laureāti iegūs finansiālu atbalstu un iespēju piedalīties konkursā “Uzlecošās zvaigznes 2019” Rīgā bez papildus izdevumiem (transports, dzīvošana) un uzstāties lielās žūrijas priekšā, kā arī piedalīties citos starptautiskos konkursos un muzikālos projektos, tostarp Vladimira Spivakova starptautiskā labdarības fonda organizētajos pasākumos.

Žūriju pārstāv pianists, Latvijas Nacionālās operas koncertmeistars Oļegs Žukovs, Starptautisko talantu centra prezidente Galina Poltoraka, vijoļspēles pasniedzējs, vienīgais “Fiddls” stila pasniedzējs Latvijā Aleksejs Koļesnikovs un konkursa iniciatore un žūrijas vadītāja, Latvijas baltkrievu savienības valdes locekle Jeļena Lazareva.

Projekta partneri: Latgales iestādes un pašvaldības, mūzikas skolas, labdarības organizācija “Rīgas Astor Rotari” klubs, būvmateriālu firma SIA “Iļģuciems” un RSEZ “Magistr-Fiskevegn Group” SIA.

Informāciju sagatavoja konkursa organizatori

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?