No 18. maija līdz 22. jūnijam Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102) apskatāma Tele2 interaktīvā izstāde “Latvijas alfabēts”. “Tele2” 4G Ekspedīcijas laikā izdevās dabā atrast visus 33 latviešu alfabēta burtus, un katru no tiem veido kāda Latvijas ainava no putna lidojuma. Unikālo alfabētu “Tele2” dāvina valstij tās simtgades jubilejā.

““Latvijas alfabēta” ideja radusies 4G drona ekspedīcijas laikā, kad, vērojot Latvijas dabu no augšas, sapratām, ka tās reljefs, ceļu līkumi, koku stādījumi, upes un ezeri veido visdažādākās figūras un arī latviešu burtus. Grūti iedomāties, bet, lidojot pāri pļavām, pēkšņi ieraugi A, B vai pat Ņ burtu, ko veido ābeļdārzs vai ezers. Šādi, pārlidojot valsti krustām šķērsām, atradām veselu alfabētu, ko “Tele2” ar lepnumu dāvina Latvijai simtgadē,” stāsta “Tele2” mārketinga vadītāja un 4G drona ekspedīcijas dalībniece Ilze Žukova.

“Mēs allaž atbalstām jaunu un radošu pieeju darbam. 4G dronu mūsu inženieri sākotnēji veidoja, lai varētu apsekot bāzes stacijas grūti sasniedzamās vietās un lai varētu veikt interneta kvalitātes mērījumus. Man ir patiess prieks, ka “Tele2” komandas radošie prāti saskatīja potenciālu jaunajā tehnoloģijā un kopā esam radījuši kaut ko tik unikālu. Tele2 komandai šis projekts kļuva par sirdslietu jau no pirmās dienas, tādēļ priecājamies, ka ar to varam dot savu pienesumu Latvijas kultūrā,” atzīmē “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Mobilo sakaru operatora “Tele2” izveidotā “Latvijas alfabēta” interaktīvā izstāde savu ceļojumu sāka Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur to varēja apskatīt novembrī. Savukārt interneta lietotāji ar pirmo “Latvijas alfabētu”, kas ir veidots no reāliem Latvijas dabā sastopamiem objektiem, var iepazīties lietotnē latvijasalfabets.lv. Lietotne ir pieejama visiem interesentiem, un tajā var izpētīt katru burtu un uzzināt, kurā Latvijas malā tas atrodas. Papildus lietotnē tiek piedāvāta iespēja gan sagatavot savu īpašo kartiņu un nosūtīt sveicienu mīļajiem, gan arī ar “Latvijas alfabēta” burtiem iemūžināt kādu sev ļoti zīmīgu frāzi.

Nāc uz izstādi “Latvijas alfabēts” vai apmeklē lietotni latvijasalfabets.lv un apsveic savus tuviniekus svētkos, bildini mīļoto vai vienkārši ieraksti kādu sev zīmīgu vārdu, izmantojot “Latvijas alfabētu”!

Informāciju sagatavoja “Tele2”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?