25. maijā, atzīmējot Starptautisko muzeju dienu, Oskara Kalpaka muzejā un piemiņas vietā “Airītes” tika pasniegta Latvijas Muzeju biedrības Gada balva 2018. Šī ir vienīgā balva Latvijas muzeju nozarē un tiek pasniegta jau devīto gadu ar mērķi sekmēt ilgtspējīgu un kvalitatīvu muzeju nozares attīstību Latvijā. Balva izceļ muzeja radīto produktu kvalitāti, pieejamību un nozīmi sabiedrībai.

Apbalvošanas ceremonijas laikā Latvijas muzejiem pavisam tika pasniegtas 12 galvenās balvas no Latvijas Muzeju biedrības sadarbībā ar pasākuma galveno atbalstītāju – VAS “Latvijas dzelzceļš”. Tāpat tika pasniegta ICOM (International Council Of Museums) Latvijas Nacionālās komitejas balva un pasākuma atbalstītāju specbalvas.

Balvu nominācijā “Gada tematiskā izstāde 2018” saņēma Latgales Kultūrvēstures muzejs Rēzeknē par izstādi “Pāri slieksnim”.

Izstāde stāsta par Latgales Pirmo kongresu, kurā tika pieņemts lēmums par Latgales atdalīšanos no Vitebskas guberņas un apvienošanos ar pārējiem Latvijas novadiem, šis lēmums bija izšķirošais turpmākajiem notikumiem, kad 1918. gada 18. novembrī tika proklamēta Latvijas Republika. Izstāde ir arī lielisks piemērs Latgales muzeju un Latvijas kultūras un garīdzniecības institūciju sadarbībai kopēja rezultāta veidošanā.

Balvas saņēma arī Latvijas Dabas muzejs, Daugavas muzejs, Valkas novadpētniecības muzejs, Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, Latvijas Kara muzejs, Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīgas Motormuzejs, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs un Valkas novadpētniecības muzejs.

Informāciju sagatavoja Maija Upeniece, pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” reklāmas speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?