Nedēļas nogalē Rēzeknē lustīgi aizvadīts Dziesmu un deju svētku vēstniecības atklāšanas pasākums. Svētku vēstniecības karogu paceļot, svinīgo atklāšanu pavadīja tautas deju ansambļu priekšnesumi, koru dziedājumi un dažādas darbnīcas lieliem un maziem. Vēstniecības laikā no 28. maija līdz 8. jūlijam darbosies Rimi veikalos, ieskandinot Dziesmu un deju svētkus ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā.

Sestdien notikušais vēstniecības atklāšanas pasākums, ko vadīja pazīstamā dziedātāja Olga Rajecka, aizvadīts lieliskā atmosfērā, priecājoties par dziesmu un deju kopīgi ar reģiona Dziesmu un deju svētku kolektīviem. Atklāšanā simbolisko lenti grieza pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs, “Rimi gardēdis” Normunds Baranovskis un reģiona Dziesmu un deju svētku koordinatore Kristīne Kokoreviča. Ar saviem priekšnesumiem visas dienas garumā pasākuma apmeklētājus priecēja folkloras draugu kopa “Vīteri”, Rēzeknes jauniešu krievu folkloras ansamblis “Zdravinka”, Rēzeknes krievu folkloras kopa “Harmonija”, Maltas pagasta vokālais ansamblis “Kaļinuška”, Nautrēnu pagasta etnogrāfiskais ansamblis “Rogovka”, Rēzeknes pilsētas un novada apvienotais koris, Viļānu kultūras nama jauniešu deju kopa “Austra”, Rēzeknes vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vadži” , Rēzeknes novada Feimaņu pagasta kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Vīmyns”, Rēzeknes novada Verēmu pagasta tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kūzuls”, Rēzeknes jauniešu deju kopa “Dziga” un daudzi citi.

“Šis pasākums radīja vēl spēcīgāku Svētku sajūtu pie mums – Rēzeknē. Dziesmu un deju svētki nav tikai viena notikumiem bagāta nedēļa Rīgā, tie ir Svētki visai Latvijai! Un man ir patiess prieks, ka tos kopā ar reģiona kolektīviem skaļi ieskandinājām tepat mājās, mūsu novadā aizvadot valstī pirmo vēstniecības atklāšanas pasākumu,” stāsta Dziesmu un deju svētku koordinatore Rēzeknē Kristīne Kokoreviča.

Rimi savos veikalos īpašās Svētku vēstniecības atklāj laikā no 28. maija līdz 8. jūlijam. Visā Latvijā tās sniegs aktuālāko informāciju par Svētku norisi, kā arī darbosies kā reģionālais centrs Svētku sajūtas radīšanai ikdienas apmeklētājiem. Katrā no Rimi vēstniecībām būs informatīvi Dziesmusvētku stendi ar bezmaksas Svētku avīzēm, programmu, pastkartēm, Svētku suvenīriem, kā arī Svētkiem veltītu produktu līniju. Tos iegādājoties, 3 eiro centi no katra iepakojuma tiks novirzīti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazo pacientu ērtību uzlabošanai un Dziesmusvētku sajūtas ienešanai slimnīcā.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandinās no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio, Circle K Latvia, KPMG, Wess.

Informāciju sagatavoja Inga Vasiļjeva, XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?