2018. gada 11. jūnijā Rēzeknes pilsētas dome saņēma kolektīvo vēstuli par transporta kustību Liepu ielā. Šobrīd iela ir atvērta satiksmei abos virzienos, tāpēc kustība šajā rajonā ir kļuvusi daudz aktīvāka.

Jau pagājušā gada rudenī tika uzsākti ceļu būves darbi Daugavpils un Latgales ielā. Pavisam nesen tika slēgta satiksmes kustība arī Ludzas ielā, apvedceļu organizējot pa Liepu ielu. Pārbūvējamie ielas posmi atrodas kravu transporta maršrutā, kuri nodrošina sasaisti ar Eiropas Transporta tīkla (TEN-T) visaptverošā tīkla autotransporta infrastruktūru. Būvdarbi notiek viena projekta ietvaros – “Latgales ielas posma no Daugavpils ielas līdz Kr.Barona ielai un Ludzas ielas infrastruktūras pārbūve, uzlabojot Rēzeknes pilsētas satiksmes funkcionalitāti un nodrošinot teritorijas uzņēmējdarbības attīstībai”. Projekts tiek realizēts Kohēzijas fonda ietvaros, ir pakļauts ES un LR normatīvajiem aktiem par ES struktūrfondu un Kohēzijas fonda vadību, tā termiņi un izmaksas ir stingri likumiski un līgumiski noteiktas. Realizējot šo apjomīgo projektu, rodas arī zināmas satiksmes kustības neērtības gan autovadītājiem gan gājējiem.

Arī tas, ka iela nav asfaltēta, rada papildus neērtības, kā rezultātā tiek pacelti putekļi. Pirms darbu uzsākšanas satiksmes organizācijas shēmas tiek skaņotas Ceļu Satiksmes organizācijas un drošības darba grupā, kurā piedalās CSDD Rēzeknes reģionālās nodaļas priekšnieks, VAS „Latvijas Valsts ceļi” Latgales reģiona Rēzeknes nodaļas vadītājs, Valsts policijas Rēzeknes iecirkņa Satiksmes uzraudzības pārstāvis un Rēzeknes domes pārstāvji. Novērtējot, kā satiksmes shēma darbojas šobrīd, tiks ieviesti papildinājumi, lai radītu drošu un ērtu satiksmes kustību uz ceļu remontdarbu laiku, proti, būs uzstādītas ātruma ierobežojošās ceļa zīmes, savukārt pa Miera ielu varēs braukt tikai māju iedzīvotāji. Ceļu atputekļošana ir būvuzņēmēja pārziņā, tāpēc katru dienu tiek organizētas automašīnas, kas nolaista ielu ar ūdeni. Tās mazinās putekļu veidošanos, tomēr pilnīgi putekļus noslāpēt nevarēs, tāpēc papildus ir uzstādīts ātruma ierobežojošās ceļa zīmes “30”. Lūgums autovadītājiem ievērot atļauto braukšanas ātrumu, cienot gan satiksmes kultūru, gan piegulošo māju iedzīvotājus.

Informāciju sagatavoja Rēzeknes pilsētas domes Attīstības pārvaldes vecākais projektu vadītājs Imants Mekša

1 Comment
  1. Anita Sprukte 4 gadiem atpakaļ

    Labdien!
    Viss ir labi, paldies. Vienīgais lūgums, vai varētu izcirst krūmus, kas pārkaras uz ielas braucamās daļas, kas ir redzams arī bildē, gan arī tālāk pa Liepu ielu ir tāda pati situācija pa tā saucamo pilsētas pusi, kur krūmi aizsedz redzamību, kā rezultātā māju iedzīvotājiem ir lielas problēmas izbraukt no savu māju pagalmiem, jo ceļa segums ir paaugstināts, transporta kustība ir ļoti liela un krūmu dēļ nav pārredzams ceļš, kā rezultātā tiek apdraudēta ceļu satiksmes drošība.

    Ar cieņu Liepu ielas iedzīvotāji

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?