Otrdien, 10. jūlijā plkst. 18.00 Dziesmu svētku atskaņas būs saklausāmas Rēzeknē, jo Rēzeknes kultūras namā (Brāļu Skrindu ielā 3) viesosies Sentetjēnas jauktais koris “La Clé des Chants” no Francijas un vienosies draudzības koncertā ar Rēzeknes sieviešu kori “Medicus”. Savukārt 11. jūlijā Francijas noskaņas ieskanēsies Viļānos.

Francijas jauktais koris “La Clé des Chants” (vadītājs Michel Sabot) no Sentetjēnas Latvijā ierodas, lai piedzīvotu un izbaudītu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus. Tomēr prieks un enerģijas apmaiņa būs abpusēja, jo brauciena ietvaros franču koris Latvijas klausītājiem dāvās divus koncertus – 10. jūlijā plkst. 18.00 Rēzeknē un 11. jūlijā Viļānos.

Koncertus kuplinās arī Rēzeknes sieviešu koris “Medicus” (diriģentes Ināra Skrule un Anda Lipska) un koncertā noteikti izskanēs arī XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku repertuāra dziesmas, jo “Medicus” šie ir jau 12. Dziesmu svētki (koris tajos piedalās kopš 1970. gada). Rēzeknes sieviešu koris “Medicus” ir kolektīvs ar pusgadsimta bagātu pieredzi, kur kopā savīti dziesmoti gadi, svinēti panākumi, rasts spēks un dzīvotprieks, koris – tas ir dzīvesstils “Medicus” meiteņu gaumē!

Koncertos savīsies latviešu un franču valoda, jo Sentetjēnas jauktais koris “La Clé des Chants” un Rēzeknes sieviešu koris “Medicus” kopā izpildīs latviešu tautasdziesmu Andreja Jurjāna apdarē “Pūt, vējiņi” un Jean-Philippe Rameau franču skaņdarbu “La Nuit”.

11. jūlijā plkst. 11.30 Viļānu Sv. Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcā (Kultūras laukums 6a, Viļāni) pirms Svētās Mises franču koris “La Clé des Chants” un sieviešu koris “Medicus” sniegs koncertu, bet Svētajā Misē plkst. 12.00 abi kori izpildīs garīgos dziedājumus.

Sentetjēnas jauktais koris “La Clé des Chants” (vadītājs Michel Sabot) dibināts 1985. gadā. Koris regulāri koncertē Francijā un ir uzstājies arī Kanādā, Beļģijā, Itālijā u. c. Kora repertuārā skan klasiskā, laicīgā un garīgā, kā arī dažādu valstu tautas mūzika.

Rēzeknes sieviešu koris “Medicus” dibināts 1967. gadā (šobrīd diriģentes ir Ināra Skrule un Anda Lipska). Koris ir Vispārējo Latviešu Dziesmu un deju svētku, Mūzikas dienu, Novada dienu dalībnieks, vairāku Starptautisku koru konkursu un festivālu diplomands. Savas darbības laikā koris koncertējis Latvijā, Vācijā, Krievijā, Polijā, Slovākijā, Lietuvā, Beļģijā u. c. Kora repertuārā ir gan latviešu klasiskās kora mūzikas pērles, gan mūsdienu latviešu kora mūzika.

Ieeja koncertos – brīva.

Mēs dziedāsim no visas sirds!

Informāciju sagatavoja Maija Upeniece, pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” reklāmas speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?