Pēc tradicionālo kristīgo konfesiju, uzņēmēju un sabiedrības iniciatīvas Rēzeknes pilsētas svētku ietvaros 31. jūlijā pirmo reizi norisināsies labdarības pasākums “Lūgšanu brokastis Rēzeknē”.

Lūgšanu brokastis ir labdarības pasākums, kura ietvaros uz kopīgu dievkalpojumu un pēc tam arī brokastīm tiek aicināti visu tradicionālo kristīgo konfesiju pārstāvji, pašvaldību vadītāji, deputāti, uzņēmumu un iestāžu vadītāji, ārsti, sportisti un uzņēmēji, bet pasākuma ietvaros savāktie līdzekļi tiek novirzīti pilsētai un tās iedzīvotājiem nozīmīgām lietām. Rēzeknes pasākuma laikā savāktos līdzekļus plānots izmantot Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāles altāra restaurācijai, sienu gleznojumu atjaunošanai Rēzeknes Vissvētās Dievdzemdētājas pareizticīgo baznīcā, Rēzeknes Svētās Trīsvienības evaņģēliski luteriskās baznīcas ērģeļu restaurācijai, kā arī Rēzeknes Svētā Nikolaja Vecticībnieku lūgšanu nama piebraucamā ceļa atjaunošanai.

Līdzīgi pasākumi katru gadu notiek vairāk nekā 40 valstīs, kā arī daudzās Latvijas pilsētās.

Triju zvaigžņu ordeņa kavalieris, biedrības “Latgalieši” pārstāvis Pēteris Keišs atbalstīja šo iniciatīvu Rēzeknē. Viņš uzskata, ka šāds pasākums vēl vairāk saliedēs pilsētas sabiedrību, lai virzītu gan savas ieceres, gan savāktos līdzekļus kādam tiešām vajadzīgam, labestīgam mērķim.

Rēzeknes apriņķa prāvests, Rēzeknes pareizticīgo draudzes virspriesteris Viktors Teplovs atzīmēja, ka Viņa Eminence Augstisvētītais Daugavpils un Rēzeknes bīskaps Aleksandrs pozitīvi novērtēja Lūgšanu brokastu organizēšanas Rēzeknē ideju. Latvijas pareizticīgo baznīca un tās pārstāvji piedalās līdzīgos pasākumos arī citās Latvijas pilsētās. Tas apvieno visdažādākos cilvēkus labestīgiem darbiem.

Pasākumu organizē Rēzeknes pilsētas dome un biedrība “Latgalieši”, savukārt pasākuma norises vieta ir Latgales vēstniecība GORS.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?