Piektdien, 27. jūlijā, Olimpiskā centra Rēzekne (OCR) daudzfunkcionālās arēnas būvlaukumā notika svinīgs pasākums, kura laikā ēkas pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Ievērojot būvniecības tradīcijas, simbolisko notikumu rīko tad, kad notiek ēkas pamatu betonēšanas darbi.

Lai apliecinātu projekta unikalitāti un nozīmi pilsētas attīstībā, kapsulā tika ievietots īpašs vēstījums nākamajām paaudzēm, ko pirms iemūrēšanas parakstīja Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, Latvijas Olimpiešu Sociālā Fonda valdes loceklis Andris Kalniņš, Olimpiskā centra Rēzekne valdes loceklis Vladimirs Bogdanovs, kā arī viens no spilgtākajiem Rēzeknes jaunajiem sportistiem Valdis Seņkāns, kurš šovasar kopā ar Latvijas izlasi ieņēma trešo vietu U20 Eiropas čempionāta basketbolā B divīzijā, izcīnot tiesības nākamgad spēlēt augstākajā divīzijā. Kapsulā tika ievietots arī pašvaldības informatīvā laikraksta “Rēzeknes Vēstnesis” 21. jūlija numurs, kas liecinās par aktuālākajiem pilsētas notikumiem laikā, kad notika pamatu būvniecība.

Kā pirmie kapsulas simbolisko iemūrēšanu veica Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, būvniecības darbu veicēju SIA “Arčers” valdes locekle Maija Baltgalve, projekta autoru SIA “REM PRO” projektu vadītāja Jeļena Ladigina, kā arī Latvijas Olimpiešu Sociālā Fonda valdes loceklis Andris Kalniņš. Vēlāk kapsulas iemūrēšanā piedalījās arī citi pasākuma viesi, kas šobrīd vai nākotnē būs tiešā mērā saistīti ar OCR darbu.

Būvniecības darbu ģenerāluzņēmēja SIA “Arčers” valdes locekle Maija Baltgalve pasākuma laikā norādīja, ka Rēzekne ir ļoti mērķtiecīga pilsēta. “Latvijas ilgtspējīgas attīstības atslēga nav valsts lielākās pilsētas rokās, jo izaugsmi var sekmēt tikai ar spēcīgu reģionu centru dalību. Rēzekne ir piemērs tam, kā veidot Latgales pašapziņu, nodrošinot tai piemērotu infrastruktūru. Uzņēmumam “Arčers” ir prieks būt daļai no šīs izaugsmes, un es ceru, ka OCR palīdzēs radīt izcilu bāzi starptautiski konkurētspējīgiem sportistiem,” tā M. Baltgalve.

2017.gadā tika uzsāktā OCR trešā būvniecības kārta jeb daudzfunkcionālās sporta arēnas būvniecība, ko veic uzņēmums SIA “Arčers”, kas šobrīd būvlaukumu sagatavo kapsulas iemūrēšanai. Olimpiskā centra Rēzekne galvenajā ēkā ietilps daudzfunkcionālā sporta zāle ar 727 skatītāju sēdvietām un ledus arēna ar 568 skatītāju sēdvietām. Arēnu plānots nodot ekspluatācijā 2020.gada vasarā, savukārt laika periodā no 2017.gada jūnija līdz šim brīdim ir pabeigta ēkas pāļu būvniecība, daļēji īstenota ārējo inženierkomunikāciju izbūve, kā arī paveikta lielāka daļa zemes darbu stāvlaukumu izbūvei un teritorijas labiekārtošanai.

Vēstījums

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?