No 3. līdz 5. augustam svinēsim Rēzeknes 733. dzimšanas dienu un IX starptautisko etno festivālu “Gosti”! Piektdienas vakarā Rēzeknes pilskalnā varēs piedzīvot viduslaiku noskaņas, bet Festivāla parkā svētkus ieskandinās programma jauniešiem. Sestdien varēs izgaršot 70 dažādus sierus, sadziedāt kopā ar piecu valstu nacionālajiem kolektīviem, vakarpusē piedalīties svētku gājienā un izbaudīt koncertprogrammu “Dzimuši Rēzeknei”, savukārt svētdienas programma veltīta ģimenēm.

Rēzeknes svētku programma šogad savijas ar IX starptautisko etno festivālu “Gosti”. Trīs dienas skanēs koncerti, būs iespēja iesaistīties radošās un sportiskās aktivitātēs, izbaudīt dažādas garšas, piedzīvot pārsteigumus un satikšanās prieku!

Piektdien – 3. augustā – Rēzeknes pilskalnā ritēs viduslaiku svētki, kur piedalīsies Latvijas, Lietuvas, Polijas un Baltkrievijas vēstures rekonstrukciju klubi, ļaujot vērot viduslaiku cīņas un mācīties viduslaiku dejas. Savukārt Festivāla parkā piektdienas vakarā uzstāsies Rēzeknes jauniešu mūzikas un deju grupas, dziedātājs Markus Riva, grupa “Latgalīšu reps” un repere ar skatuves vārdu VIŅA.

Tāpat piektdien skanēs arī vairāki etno festivāla “Gosti” koncerti – Rēzeknes Zaļajā sinagogā muzicēs ebreju dziesmu ansamblis “Varnitshkes” no Ukrainas (Ļviva/Ļvova) kopā ar klezmeru instrumentālo grupu “Klezmer with Friends Leipzig” no Vācijas (Leipciga) un ar Rēzeknes klezmeriem, bet Rēzeknes novada Maltas kultūras namā, Rikavas kultūras namā un Vērēmu brīvdabas estrādē koncertēs gan Rēzeknes novada kolektīvi, gan vairāki vieskolektīvi no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas.

Sestdien – 4. augustā – Gājēju promenādē gar upi būs iespēja iesaistīties dažādas aktivitātēs un piedzīvot vērienīgu Latvijas novadu siera dienu! Jau vairākus gadus sadarbībā ar biedrību “Siera klubs” Rēzeknes svētkos ir iespēja degustēt siera ēdienus. Šogad varēs nogaršot un iegādāties apmēram 70 sieru šķirnes un veidus, tāpat paredzēts arī teatralizēts uzvedums “Govju parāde”, sacensības “Aklās vistiņas ar sieru”, spēkavīru sacensības piena mašīnas vilkšanā, siera rituļa celšanas sacensības, konkurss “Sieru alfabēts”, kā arī muzikālie pārsteigumi no brāļiem Ata un Jāņa Auzāniem ar grupu.

Pēcpusdienā Festivāla parkā pulcēsies piecu valstu nacionālie kolektīvi un gandrīz 300 dalībnieki vienosies IX starptautiskā etno festivāla “Gosti” dižkoncertā. Etno festivāls “Gosti” šogad veltīts Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Polijas simtgadēm un tā vadmotīvs ir “Satikšanās – Mīlestība – Svētki”, kas izvīsies cauri dziesmām un dejām.

Sestdienas vakarā dosimies tradicionālajā Rēzeknes iestāžu un organizāciju svētku gājienā, pieskaņojoties tēmai “Dzimuši Rēzeknei”, bet pēc gājiena Festivāla parkā rēzekniešus un viesus priecēs Lauris Reiniks, kā arī dažādu mūzikas žanru izpildītāji, kuru dzīves līkloči tieši vai netieši saistīti ar Rēzekni un Rēzeknes novadu. Koncertprogrammā “Dzimuši Rēzeknei” piedalīsies postfolkloras grupa “Rikši”, mūziķis Andris Baltacis, duets Inga un Normunds, mūziķi Artūrs Uškāns, Mārtiņš Strods, grupas “Dabasu Durovys” līderis Arnis Slobožaņins, dziedātāja Jeļena Matule, operdziedātāja Ilona Bagele, dziedātāja Anmary, “Mirage Jazz Orchestra” u. c. Koncertšovs noslēgsies ar svētku salūtu.

Tāpat sestdienas vēlā vakarā gaidāma pārsteidzoša performance “Ziedu duets” Gājēju promenādē. Tajā darbojas divas milzīgas “dzīvās” lelles, kuras vizuāli līdzinās milzu karaliskiem ziediem – vīrišķā zieda lomu atveido Latvijas Nacionālās operas tenors Juris Vizbulis, bet sievišķā zieda lomā iedzīvojas Latvijas Nacionālās operas soprāns Laura Teivāne. Milzīgo ziedu tērpos mākslinieki izpilda pasaulslavenu operu ārijas, kas vijas kā efeja vienotā performancē, apvienojot soprāna un tenora kristāldzidro skanējumu.

Svētdien – 5. augustā – gaidāma tradicionālā Ģimeņu parāde un muzikālā rotaļprogramma “Brīnumainā sapņu pļava”, kurā ļauties pārsteigumiem un sapņot varēs gan mazie, gan lielie skatītāji. Ģimenes varēs iesaistīties dažādās aktivitātēs, tāpat bērnu zīmējumu izstādē “Slavenības bērnu acīm” (pedagoģe Jeļena Antonova) iepazīt, cik dažādas ir personības, ko bērni uzskata par slavenībām – vienam tā ir mamma, otram – estrādes dziedātāja. Dziedāsim, dejosim, burbuļosimies un izbaudīsim svētkus!

Ieeja pilsētas svētku pasākumos – brīva.

Satiksimies Rēzeknē – pilsētā Latgales sirdī!

Rēzeknes pilsētas svētku programma 2018 un IX starptautiskā etno festivāla “Gosti” programma.

Satiksmes ierobežojumi Rēzeknes pilsētas svētku laikā

Papildus autobusu reisi pēc pilsētas svētku salūta

Informāciju sagatavoja Maija Upeniece, pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” reklāmas speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?