15. augusta vakarā Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, ar viesu ierašanos pa sarkano paklāju sāksies VI starptautiskais Baltijas valstu īsfilmu kinofestivāls “Open Place”. Līdz 19. augustam festivāla ietvaros iespējams iepazīties ar jaunākajām īsfilmām, izbaudīt koncertus un tikšanās ar kino aktieriem.

Īsfilmu kinofestivāls “Open Place” sešu gadu laikā jau iemantojis jauno kino meistaru interesi, par ko liecina konkursam iesniegto īsfilmu skaita palielināšanās – pagājušajā gadā tika saņemti 411 pieteikumi, bet šogad – 440 īsfilmas. Kinofestivāla “Open Place 2018” konkursa programmā iekļautas 24 filmas no 13 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Dānijas, Īslandes, Norvēģijas, Polijas, Krievijas, Zviedrijas, Somijas un kopražojuma filmas no Grieķijas un Apvienotās Karalistes.

Kinofestivāla “Open Place” konkursa īsfilmas tiek demonstrētas 16., 17., un 18. augustā, tās vērtēs starptautiska žūrija: žūrijas komisijas priekšsēdētājs – kinorežisors Jans Hriņaks (Jan Hryniak, Polija), kinorežisors Tims Elrihs (Tim Ellrich, Vācija), kinorežisors Kristiāns Haskjolds (Kristian Håskjold, Dānija), kino un teātra aktieris Sergejs Muhins (Сергей Мухин, Krievija), kino un teātra aktieris Mārtiņš Vilsons (Martins Vilsons, Latvija).

Kinofestivāls “Open Place 2018” noslēguma koncerts izskanēs 19. augustā, kad tiks paziņoti īsfilmu konkursa uzvarētāji 6 nominācijās: festivāla Grand Prix, labākā aktrise, labākais aktieris, labākais režisors, labākais scenārijs un labākais operators.

Starptautiskais īsfilmu kinofestivāls “Open Place” Rēzeknē aizsākās 2013. gadā ar mērķi popularizēt un sekmēt Eiropas un Latvijas kinematogrāfa attīstību, rosināt jaunu un talantīgu kino nozares profesionāļu pieredzes apmaiņu un sadarbību, kā arī veicināt Rēzeknes atpazīstamību. Festivālu rīko Rēzeknes dome un pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” sadarbībā ar nevalstisko organizāciju kinoindustrijas attīstībai “Blagaja vestj” (Krievija).

Biļetes uz VI starptautiskā Baltijas valstu īsfilmu kinofestivāla “Open Place 2018” pasākumiem var iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs un bilesuparadize.lv

Sekojiet jaunumiem: openplace.lv
facebook.com/OpenPlaceFilmFestival
twitter.com/open_place

Īsfilmu kinofestivāla “Open Place 2018” programma.

Informāciju sagatavoja Maija Upeniece, pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” reklāmas speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?