Šorīt plkst. 6.00 notikusi maģistrālā ūdensvada avārija Raiņa ielā 60. Pēc operatīvas rakšanas darbu saskaņošanas ar citiem apakšzemes komunikāciju turētājiem (saskaņošana ir iespējama, sākot no plkst. 8.00 no rīta, kad sākas arī citu dienestu darbalaiks) pēc deviņiem rītā SIA “Rēzeknes ūdens” uzsāka avārijas likvidēšanu. Ap pulksten 11 uzņēmuma speciālisti atrada precīzo pārrāvuma vietu un iemeslu – ūdensvadu vairāk nekā metra garumā horizontāli pāršķēlis liels akmens. Darbus apgrūtina tas, ka pārrāvuma vietā atrodas daudz citu komunikāciju, tajā skaitā kanalizācijas maģistrāle un elektrības kabelis. Rakšana tiek veikta ar filigrānu rūpīgumu, lai netiktu pārrakts elektrības kabelis un iedzīvotāji nepaliktu arī bez tās. Vēl problēmas rada tas, ka daļa bojātās maģistrālā ūdensvada caurules atrodas zem elektrības kabeļa.

SIA “Rēzeknes ūdens” Raiņa ielā novietojis dzeramā ūdens konteineru, kur iedzīvotāji var paņemt dzeramo ūdeni, kamēr tiek labots ūdensvads. Dzeramais ūdens tiek piegādāts pēc nepieciešamības.

Kā paskaidroja SIA “Rēzeknes ūdens” valdes loceklis Gunārs Spradzenko, šī šogad ir otrā lielā ūdensvada avārija. Salīdzinot ar laiku pirms Eiropas Savienības projektu ieviešanas, avārijas notiek ļoti reti, jo pirms tam līdzīga rakstura avārijas notika divreiz nedēļā.

Šobrīd avārijas novēršanas darbi turpinās.

Sandra Jonikāne, SIA “Rēzeknes ūdens” sabiedrisko attiecību konsultante

2 Comments
 1. Raimonds 4 gadiem atpakaļ

  Avarīja notika jau naktī, nevis 6.
  Kādēl tiek sniegta neprecīza informācija?

  • Author
   rezekne.lv 4 gadiem atpakaļ

   SIA “Rēzeknes ūdens” atvainojas par neprecizitāti informācijā. 6 no rīta avārijas brigāde sāka apsekot vietu, lai jau operatīvi no plkst. 8 varētu sākt saskaņošanas darbus ar Latvenergo, Lattelekom, “Rēzeknes siltumtīkiem”, pašvaldību par rakšanas darbu uzsākšanu.
   Avārijas laiku uzņēmumā “Rēzeknes ūdens” fiksē dators, parādot ūdens noplūdi. Avārija tika konstatēta naktī un stundas laikā lokalizēta.
   Pašreiz konstatēts, ka jāmaina kopumā 8 metri maģistrālā ūdensvada, materiāli ir, turpinās rakšanas darbi, lai pēc tam varētu nomainīt bojāto cauruli. Pagaidām grūti prognozēt, cikos darbi tiks pabeigti. Darbos iesaistīti visi nepieciešamie SIA “Rēzeknes ūdens” resursi.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?