Jaunatnes starptautiskā aģentūra ERASMUS+ atbalstīja divus Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama projektus – Starptautisko jauniešu apmaiņas projektu “Four Wiser Monkeys” un Eiropas brīvprātīgā darba projektu “Inspirings Ambassadors of the Cultures”.

Jau šī gada 1. septembrī mēs tikāmies ar mūsu partneriem apmaiņas projektam iepriekšplānošanas vizītē Rēzeknē, kur projekta gaitu apsprieda 2 dalībnieki no katras organizācijas, t.i. Rēzeknes/Latvijas, Portugāles, Itālijas un Rumānijas. 40 jaunieši un 8 līderi (12 no katras valsts) dzīvos kopā 1 nedēļu no šī gada 28. oktobra līdz 3. novembrim un veidos 5 īsfilmas, kuras atainos projekta tēmu “Līdzdalība pret vienaldzību”. Projekta virsmērķis ir veicināt dalībnieku lokālo līdzdalību, pilsonisko aktivitāti, dot iespēju samazināt marginālisma izpausmes. Viens no mērķiem ir sniegt iesaistītajiem jauniešiem iespēju satikties un strādāt pie kopēja mērķa un atklāt tēmu, kuru viņi ir izvēlējušies un ļaut mācīties pastāvīgi, izmantojot neformālās izglītības metodes.

1. septembrī tika uzsākts arī EBD projekts “Inspirings Ambassadors of the Cultures” jeb “Iedvesmojošie kultūru vēstneši”, kurā tieši 1 gadu darbosies 3 brīvprātīgie no Portugāles, Maķedonijas un Baltkrievijas.  Ar jauniešiem – Mafaldu, Vasku un Vadzimu – var iepazīties elektroniski viņu blogā https://ratinspiration.blogspot.com/ , bet pirmais pasākums un lielā iepazīšanās notiks 28. septembrī Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā plkst. 17.30. Mūsu EBD projekta būtība ir dot iespēju brīvprātīgajiem iepazīt jaunu kultūru, apgūt jaunas sociālās un dzīves  prasmes, motivēt lokālos iedzīvotājus būt par aktīviem pilsoņiem, paplašināt EBD ietekmi reģionā un mudināt dalīties kultūras mantojumā ar vietējo sabiedrību un apzināties to kā kopīgu Eiropas resursu, tādā veidā mazinot ksenofobijas, stereotipu un diskriminācijas izpausmes, marginālisma un radikālisma iespējamību, tā vietā attīstot toleranci un uzticību dažādu kultūru starpā.

Informāciju sagatavoja Liāna Merņaka-Ņikitina

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?