No 2. līdz 9. septembrim Jūlija Alpu pakājē, Slovēnijas ziemeļrietumos Kraņas pilsētas atklātajā 50 m baseinā LEN (Eiropas ūdenssporta veidu federācija) paspārnē notika kārtējais Eiropas čempionāts peldēšanā Meistaru kategorijā, bet sacensības atklātajos ūdeņos notika skaistajā Bleda ezerā.

Latviju šajā čempionātā pārstāvēja 9 sportisti no dažādām valsts pilsētām un klubiem. Rēzeknes pilsētas komandu pārstāvēja divi peldētāji, kuri piedalījās 6 disciplīnās 35-69 gadu vecuma grupā.

Pirmā sacensību diena mūsu sportistam Andrejam Hodjukam nebija pārāk veiksmīga. Acīmredzot, garā ceļa un noguruma rezultātā 50 m brasa distancē, par sekundi atpaliekot no sava personīgā rezultāta, Andrejs ieņem 21. vietu.

Otrajā dienā uzņemot apgriezienus, rēzeknieši uzrāda jau daudz labākus rezultātus. Andrejs 200 m brasa distancē noslēdz labāko peldētāju desmitnieku. Iļja Koļesņikovs 50 m brīvā stila distancē peldējuma rezultātā iekļūst “olimpiskajā sešiniekā”, izcīnot augsto 5. vietu.

Turnīra turpinājumā Andrejs Hodjuks piedalījās 400 m brīvā stila peldējumā, kā rezultātā 17. vieta. Līdz ar to čempionāts viņam noslēdzās.

Veiksmīgākā Iļjam Koļesņikovam bija sacensību pēdējā diena. Iļja piedalījās divās disciplīnās: 50 m tauriņstilā un 100 m brīvajā stilā. Savā mīļākajā distancē – 50 m tauriņstilā – starp titulētiem sportistiem sīvā cīņā, pieveicot distanci 25,40 sekundēs, Iļja izcīnīja zeltu un kļuva par uzvarētāju. Apsteidzot savus oponentus no Horvātijas un Spānijas attiecīgi par 0,08 un 0,09 sekundēm, Iļja kļuva par pirmo Eiropas čempionu visā Rēzeknes pilsētas peldēšanas vēsturē!

Bet ar to turnīrs viņam nebeidzās, un jau stundu pēc triumfālā peldējuma Iļja 100 m distancē brīvajā stilā noslēdz “olimpisko sešinieku”, tādējādi noslēdzot sev čempionātu.

Šīs bija noslēdzošās sacensības sezonā. Gribētu novēlēt vieglu ūdeni un ātras sekundes visiem peldēšanas cienītājiem jaunajā sezonā, kā arī pateikties par iespēju piedalīties šajā čempionātā Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvaldes vadībai, RSEZ SIA “Latstab” vadītājam Staņislavam Ratinskim un SIA “Unik” komercdirektorei Svetlanai Smirnovai.

Informāciju sagatavoja Andrejs Hodjuks

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?