26. un 27. septembrī Valsts robežsardzes koledžā norisinājās Valsts robežsardzes XVI robežsargu norīkojumu sacensības.

Sacensībās piedalījās Valsts robežsardzes Viļakas, Ludzas, Daugavpils, Ventspils, Rīgas un Aviācijas pārvalžu komandas un Valsts robežsardzes koledžas komanda. Šogad sacensībās piedalījās arī Lietuvas Republikas Robežsardzes komanda 4 amatpersonu sastāvā. Gan Valsts robežsardzes koledžas komanda, gan Lietuvas Republikas Robežsardzes komanda sacensībās startēja ārpus kopējā vērtējuma.

Sacensības norisinājās divas dienas, kuru laikā komandas veica noteiktā secībā 12 kontroles punktus. Komandas uzstājās ar prezentāciju par tēmu „Valsts robežsardzes 100. gadadienu gaidot”, veica svešvalodas (angļu) zināšanu pārbaudi, sniedza pirmo palīdzību cietušajiem, veica distanci ar dienesta automašīnu un pārbaudīja transportlīdzekļi un tajā esošas personas.

Robežsargu norīkojumam bija nepieciešams atpazīt personu un veikt dokumentu pārbaudi, apskatīt notikuma vietu un aizpildīt nepieciešamo dokumentāciju, aizturēt bīstamo personu grupu, izmantojot dienesta ieročus, fizisko spēku un speciālos līdzekļus, kā arī veikt to konvojēšanu.

Komandas ar topogrāfiskās kartes palīdzību meklēja kontrolpunktus, veica dažādus uzdevumus, pārvietojoties pa distanci, kā arī sacentās konkursā „Robežsargu prāta veiklībā” un praktiskā šaušanā.

Valsts robežsardzes XVI robežsargu norīkojumu sacensībās godalgoto 1. vietu izcīnīja Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes komanda, 2. vietu – Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes komanda un 3. vietu – Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes komanda.

Sacensību mērķis ir pilnveidot un nostiprināt robežsargu profesionālās zināšanas un praktiskās iemaņas, veicot robežkontroli un imigrācijas kontroli.

Informāciju sagatavoja Diāna Deņisova, Valsts robežsardzes koledžas vadītāja palīdze

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?