2019. gada februāra beigās jau 11. reizi tiks noskaidroti latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” saņēmēji. Gatavojoties ceremonijai un atskatoties uz balvas pirmajiem 10 gadiem, Latgales vēstniecība GORS un latgaliešu kultūra ziņu portāls lakuga.lv 26. oktobrī aicina uz tikšanos un diskusiju par to, kādai turpmāk būt balvai.

Satikšanās reizē un diskusijā 26. oktobrī 13.00 aicināti piedalīties kā iepriekšēju gadu balvas žūrijas pārstāvji, balvas saņēmēji un nominanti, tā arī portāla lakuga.lv lasītāji, latgaliešu kultūras interesenti un aktīvisti, lai diskutētu un kopā saprastu, kādai turpmāk būt latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks”. Lai piedalītos diskusijā, lūdzam pirms tam pieteikties, līdz 24. oktobra vakaram rakstot uz bonuks@rezekne.lv.

Latgaliešu kultūras gada balva “Boņuks” ir vienīgā šāda mēroga latgaliskās kultūras balva Latvijā un pasaulē. Balva tiek veidota ar mērķi apkopot labākos darbus, notikumus iepriekšējā gadā, godinot aktīvākos latgaliešu kultūras pārstāvjus, popularizētājus, veicinot jaunrades un kultūras daudzveidības attīstību nākotnē. Par padarīto 2017. gadā balvas tika pasniegtas 19 nominācijās. Desmit gadu laikā latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks” saņēmuši 232 cilvēki, notikumi, projekti un citas aktivitātes. “Boņuks” ir neatkarīga, nevalstisko organizāciju dibināta iniciatīva. Tās rīkotāji kopš 2013. gada ir Latgales vēstniecības GORS komanda, tādēļ pirms “Boņuka” jaunās desmitgades GORS un lakuga.lv aicina uz sarunu un diskusiju par to, kādam “Boņukam” būt turpmāk. Saglabāt vai mainīt balvas formātu, mainīt vai nemainīt nominantu pieteikšanas procedūru un vērtēšanu, paplašināt vai nepaplašināt nominācijas un citi jautājumi.

Pēc diskusijas, plkst. 16.00, Latgales vēstniecības GORS Mākslas galerijā notiks “Boņuks 2017” saņēmējas Anneles Slišānes projekta #100dečiLatvijai grāmatas prezentācijas svētki, kurus aicināti apmeklēt arī diskusijas dalībnieki.

Satikšanās par latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks” tiek rīkota sadarbībā ar latgaliešu kultūras ziņu portālu lakuga.lv, kas ir vienīgais portāls pasaulē, kurā katru dienu lasāmas jaunas ziņas latgaliski. Portāls lakuga.lv ilgus gadus ir arī latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” informatīvais atbalstītājs, gan vēstījot par balvas jaunumiem, gan aicinot portāla lasītājus nobalsot par savām balvas nominantu simpātijām.

Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2018” ceremonija būs 2019. gada 24. februārī Latgales vēstniecībā GORS. Plašāk par balvu: http://bonuks.lv un http://latgalesgors.lv.

“Boņuks 2018” norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programma.

Informāciju sagatavoja Edīte Husare, Latgales vēstniecības GORS (SIA „Austrumlatvijas koncertzāle”) Mārketinga nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?