24. oktobrī Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijā tika aicināti valsts augstākās izglītības mācību iestāžu rektori, kā arī koru un deju kolektīvu vadītāji. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis pasniedza pateicības rakstus augstskolu pašdarbības kolektīvu vadītājiem, kuri šovasar piedalījās XVIII Baltijas Studentu  dziesmu un deju svētkos “Gaudeamus”. Šogad pasākums notika Tartu (Igaunija).

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju šajos svētkos pārstāvēja jauktais koris “Sonitum” (vadītājs Jānis Mežinskis) un jauniešu deju kolektīvs “Dziga”, (vadītāja Inga Žirgule).

Kopš 1956. gadā Tartu tika aizsākta šo svētku tradīcija. Šovasar tūkstošiem studentu no Baltijas valstīm kopā svinēja Līgo svētkus. 22. jūnijā tika aizdegta festivāla uguns un dalībnieki devās lāpu gājienā cauri pilsētai. Vakarā Emajogi upes krastā notika svētku atklāšana un koncerts. Labākie Igaunijas studentu kori un festivāla orķestris Tartu un Tallinas Universitāšu mūziķu sastāvā izpildīta Karla Orfa kantāti “Karmina Burana”, kas tika papildināta ar iespaidīgiem gaismu, pirotehnikas un uguns šova elementiem.

23. jūnija naktī norisinājās Gaudeamus festivāla deju lieluzvedums “Līgo nakts mistērija”, kas bija veltīts vasaras Saulgriežu naktij. Deju uzvedumā varēja skatīt tradicionālās tautas dejas un laikmetīgās dejas simbiozi, kā arī iespaidīgu gaismas šovu.

24. jūnijā koncertā “Jāņu dziesmas” izskanēja katras valsts atsevišķā programma, kā arī visu trīs valstu kopīgi izpildītās kora dziesmas, pūtēju orķestru skaņdarbi un tautas dejas. Šajos svētkos godpilnos virsdiriģenta pienākumus pildīja arī RTA jauktā kora ”Sonitum” mākslinieciskais vadītājs Jānis Mežinskis.

Svētkiem raksturīgais studentiskais gars un dzīvesprieks radīja neaizmirstamas emocijas un  prieku, aicinot uz tikšanos nākamajos Baltijas valstu Studentu Dziesmu un deju svētkos 2021. gadā Lietuvā.

Jānis Mežinskis, RTA jauktā kora „Sonitum” vadītājs

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?