No 19. oktobra līdz 10. decembrim Latgales vēstniecībā GORS skatāma Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) izstāde “Valsts pirmā flīģeļa stāsts”, kuras centrālais objekts ir unikāls, latviešu oriģinālmūzikas attīstībā nozīmīgais instruments – Baumaņu Kārļa flīģelis, pie kura savulaik komponēta Latvijas valsts himna. Novembrī GORS jo īpaši aicina iepazīt izstādes un valsts himnas stāstu, sestdienās un svētku dienās piedāvājot izstādi apskatīt bez ieejas maksas.

Izstāde “Valsts pirmā flīģeļa stāsts” vēsta par flīģeļa neparasto ceļojumu, kas aizsākās 19. gadsimta 50. gados Pēterburgā, kur instruments nonāca Baumaņu Kārļa īpašumā, pēc tam to veda uz Limbažiem, komponistam atgriežoties dzimtajā zemē, bet vēlāk pēc ūtrupes, vairākām pārvākšanās reizēm, kā arī Latvijas neatkarības atjaunošanas flīģelis savu spozmi un nozīmību atguva Rakstniecības un mūzikas muzejā. Izstāde Rēzeknē turpina instrumenta ceļu, iezīmējot jaunu tā pieturvietu – Latgalē. Izzinot flīģeļa vēsturi, izstādē uzmanība pievērsta arī tā uzbūves īpatnībām un atšķirībām no mūsdienu klavierēm, turklāt ar tā skanējumu būs iespēja iepazīties izcilās pianistes Vilmas Cīrules izpildījumā.

Nozīmīga nodaļa “Valsts pirmā flīģeļa stāstā” ir dziesmas “Dievs, svētī Latviju!” tapšanai un pārtapšanai par himnu, kā arī himnas daudzveidīgajiem ieskaņojumi RMM krājumā. Savukārt komponista Jēkaba Nīmaņa izstrādātā aplikācija-spēle aicinās izstādes apmeklētājus personiski piedzīvot valsts himnu, izmēģinot savas prasmes himnas nodziedāšanā četrās valodās – latviešu, krievu, angļu un latgaliešu. Aplikācija mērīs dziesmas izpildītāja degsmi un novērtēs dziedājumu.

Izstāde novembra sestdienās (17. un 24. novembrī) no 12.00 līdz 16.00 un 18. novembrī no 12.00 līdz 19.00, kā arī stundu pirms pasākumiem apskatāma bez ieejas maksas. Citā laikā iespējams pieteikt grupu ekskursijas jebkurā nedēļas dienā no 9.00 līdz 18.00, pirms tam piesakot apmeklējumu, rakstot koncertzale@rezekne.lv vai zvanot 646 33303. Ieejas maksa 0,50 € personai, ja grupa lielāka par 10 cilvēkiem. Ja grupa mazāka par 10 cilvēkiem, ieejas maksa 5,00 € grupai. Ekskursija izstādē jāpiesaka vismaz vienu darba dienu pirms vēlamā izstādes apskates laika.

Izstādes atbalstītāji: Valsts pirmā flīģeļa pārvadātājs, sūtījumu piegādes uzņēmums “DPD Latvija” un apdrošināšanas kompānija “Balta”.

Informāciju sagatavoja Edīte Husare, Latgales vēstniecības GORS (SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”) Mārketinga nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?