Rēzeknes pilsētas domes pārvalde “Sociālais dienests” sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru realizē Eiropas Sociālā fonda finansēto projektu “PROTI un DARI!”, Nr.8.3.3.0/15/I/001. Rēzeknē projekts “PROTI un DARI!” tiek īstenots kopš 2016. gada 6. septembra. 2018. gada 31. oktobrī tika parakstīta vienošanās par projekta realizācijas turpināšanu līdz 2020. gada 31. oktobrim.

Projekta īstenošanas laikā 88 Rēzeknes jaunieši ir apguvuši jaunas iemaņas, ir piedalījušies dažādos brīvā laika pavadīšanas pasākumos, ir saņēmuši speciālistu konsultācijas, ir paplašinājuši redzesloku, ir piepildījuši savus sapņus iegūstot sev interesējošas zināšanas un prasmes, kā arī ir saņēmuši cita veida atbalstu, kas palīdzēja uzlabot dzīves kvalitāti, izvēlēties profesiju vai atrast darbu.

Kā informē Rēzeknes pilsētas domes pārvaldes “Sociālais dienests” Atbalsta nodaļas vadītāja Anita Batare, Projekta programmu vadītāji, uzklausot jaunieša dzīvesstāstu un balstoties uz jaunieša prasmēm, interesēm, iespējamiem attīstības virzieniem un vajadzībām, izstrādā individuālo pasākumu programmu. Jauniešiem tiek piedāvāti piemēroti atbalsta pasākumi, kas ietver tādas aktivitātes kā neformālās un ikdienas mācīšanās, speciālistu konsultācijas, dalību pasākumos, iesaisti nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs un pasākumos. Tāpat tiek organizētas vizītes uz uzņēmumiem, lai jaunieši izvēlētos iegūt profesionālo kvalifikāciju vai apgūtu arodu pie amata meistara, kā arī iesaistītos vietējās sabiedriskajās aktivitātēs.

Projekts “PROTI un DARI!” ir unikāls ar to, ka katram projektā iesaistītam jaunietim, ņemot vērā jaunieša intereses un prasmes, tiek sniegts individuāls, tieši viņam domāts atbalsts. Jaunietes interesi izrāda par floristikas mākslu un skaistumkopšanu, savukārt jaunekļi priekšroku dod traktortehnikas vadītāju apmācībām, labprāt apgūst gan autovadītāja, gan traktortehnikas vadītāja tiesības, kas viņiem dod iespēju būt mobiliem un konkurēt darba tirgū, veidot darba attiecības.

Svarīgs projekta ieguldījums ir arī tas, ka katrs jaunietis, sadarbībā ar programmas vadītāju un mentoru, pārņem pieredzi un sev vērtīgas zināšanas turpmākajiem dzīves panākumiem.

Katrs jaunietis, īstenojot savu individuālo pasākumu programmu, var tikt iesaistīts projektā uz laiku līdz 9 mēnešiem. Projekta īstenošanas laiks – līdz 2020. gada 31. oktobrim.

Jaunieši atzīst, ka dalība projektā bija ļoti noderīga, jo vairākiem tā nodrošināja darbavietu, citiem uzlaboja komunikācijas prasmes, veidoja pilnvērtīgu dzīves modeli, palīdzēja apgūt sapņu profesiju.

Ja esi jaunietis vecumā no 15 līdz 29 gadiem, pašlaik nemācies, nestrādā algotu darbu, neapgūsti arodu pie amata meistara un neesi reģistrēts Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieks, piesakies atbalstam projektā “PROTI un DARI!” pie programmas vadītājiem: Marinas Červinskas pa tālruni 29391359, Ineses Upes pa tālruni 29402899, Rutas Ivones pa tālruni 26302745 vai arī personīgi griezies Sociālā dienesta Atbalsta nodaļā (104. telpā) pie Atbalsta nodaļas vadītājas Anitas Batares (tālr. 28302279).

Jaunieti, nāc un iesaisties savas dzīves kvalitātes uzlabošanā, nevis vēro projekta īstenošanu no malas!

Vairāk informācijas par projektu “PROTI un DARI!” var atrast aģentūras tīmekļa vietnē www.jaunatne.gov.lv

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?