Pirmdien, 12. decembrī kļuva zināms, ka saistībā ar Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības “Rīgas satiksme” korupcijas skandālu pagājušajās brīvdienās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā tapis likumprojekts par Rīgas domes atlaišanu, par kuru Latvijas Lielo pilsētu asociācija lūdza izteikt viedokli arī Rēzeknes pašvaldībai.

Izvērtējot likumprojekta pamatotību un tiesību akta nepieciešamību, Rēzeknes pašvaldība norādīja, ka minētais likums neatbilst tiesību normām, kā arī vispārējiem demokrātiskās un tiesiskās valsts principiem.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), veicot Rīgas domes pārraudzību, konstatējusi vairākkārtīgus un sistemātiskus pārkāpumus visā 2017.gada vietējo pašvaldību vēlēšanās ievēlētās Rīgas domes darbības laikā, tomēr konkrēti pārkāpumi nav minēti, izņemot 2014.gada Valsts kontroles atzinumu, kas bija sniegts vēl par iepriekšējo periodu, iespējams, 2013. vai 2012. gadu, kas nekādā gadījumā nav saistāms ar šo Rīgas domes sasaukumu.

Tādā gadījumā, rodas jautājums, kāpēc Valsts kontrole nerīkojās atbilstoši likumam, neziņojot par minēto pārkāpumu atbilstošajām iestādēm jau 2014.gadā.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka VARAM bija saņemti daudzi privātpersonu vai domes deputātu iesniegumi par iespējamiem pārkāpumiem. Šajā gadījumā jāņem vērā Kriminālprocesā nostiprinātais princips, ka nevienu nevar uzskatīt par vainīgu, kamēr viņa vaina nav pierādīta ar likumīgu spriedumu.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka arī plašsaziņas līdzekļos ir publicēta informācija, ka Rīgas domes amatpersonas, iespējams, ir iesaistītas satiksmes iepirkumu lietā, par kuru ir uzsākts kriminālprocess, kā arī citas publikācijas par to, ka Rīgas dome nav nodrošinājusi labu pārvaldību. No minētā pamatojuma var secināt, ka Rīgas domes atlaišanas pamatā ir arī publikācijas plašsaziņas līdzekļos, kas neatbilst tiesiskas valsts principiem un nevar būt par pamatu, lai atlaistu domi.

Jāpiebilst arī tas, ka pašvaldības kapitālsabiedrības ,,Rīgas satiksmeˮ ir atsevišķa juridiskā persona, savukārt sagatavojot Likumprojektu, Rīgas dome priekšlaicīgi tiek sodīta ne par savu darbu, kā arī par nepierādītu noziegumu.

Izvērtējot Likumprojekta anotāciju, tika secināts, ka kopumā Rīgas domi tiek plānots atlaist tikai par iespējamiem pārkāpumiem.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs norāda arī uz to, ka līdzīga veida “pārkāpumus”, par kuriem plāno atlaist Rīgas domi, var konstatēt lielā daļā pašvaldību. “Ja pēc tādiem pašiem principiem VARAM vērstos arī pret citām pašvaldībām, valsts piedzīvotu pamatīgu krīzi,” uzskata A.Bartaševičs.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?