Lai objektīvi risinātu sociālās palīdzības sniegšanas jautājumus Rēzeknes pilsētā, domes sēdē tika apstiprināti daži grozījumi šo jomu reglamentējošajos saistošajos noteikumos.

Piemēram, ņemot vērā 2018. gada pensiju indeksāciju, pārvalde “Sociālais dienests” ierosināja paaugstināt ienākumu līmeņa “griestus” (no 289 uz 310 eiro mēnesī) maznodrošinātas personas statusa saņemšanai atsevišķi dzīvojošiem pensionāriem vai personām ar invaliditāti, ģimenēm, kuras sastāv no pensionāriem un/vai personām ar invaliditāti.

Izvērtējot iedzīvotāju – Sociālā dienesta klientu – vajadzības, pārvaldes speciālisti nāca klajā arī ar grozījumiem saistošajos noteikumos “Par papildu materiālo palīdzību Rēzeknes pilsētas pašvaldībā”. Runa ir par apbedīšanas pabalsta izmaksas nosacījumiem. Plānots paplašināt personu loku, kurām ir tiesības saņemt šo pabalstu. Patlaban pašvaldība piešķir minēto pabalstu tikai tad, ja klientam nav tiesību saņemt apbedīšanas pabalstu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA). Taču turpmāk plānots, ka apbedīšanas pabalstu būs tiesības saņemt arī personām, kurām ir tiesības uz VSAA apbedīšanas pabalstu, bet tā apmērs būs atkarīgs no VSAA piešķirtās summas. Ja VSAA piešķirtā apbedīšanas pabalsta apjoms būs lielāks par (vai vienāds ar) apbedīšanas pabalstu, ko piešķir pašvaldība (t. i., 280 eiro), Sociālais dienests to nepiešķirs.

Grozījumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, kad tiks saņemts saskaņojums no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas.

Pašvaldības laikraksts “Rēzeknes vēstnesis

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?