2018. gada 22. novembrī starp Valsts robežsardzes koledžu un Starptautisko Migrācijas politikas attīstības centru (ICMPD) tika parakstīts granta līgums par projektu Nr. ICMPD/2018/MPF-295-001 „K-9 vienību kapacitātes stiprināšana” (turpmāk – projekts). Projekts saistīts ar atbalsta sniegšanu Gruzijas Robežpolicijai kinoloģijas instruktoru (figurantu) apmācībā un suņu apmācības inventāra iegādē.

Plānotais projekta realizēšanas termiņš ir 10 mēneši un projekta realizācijai paredzētā summa – 150 156,42 eiro.

2018. gada decembrī projekta vadītājs U.Barkāns tikās ar Gruzijas Robežpolicijas pārstāvjiem, lai saskaņotu plānotās projekta aktivitātes, apmācību semināru organizēšanas jautājumus un plānoto iepirkumu gaitu.

Projekta ietvaros, no šī gada 21. līdz 25. janvārim, Gruzijā (Tbilisi) tika realizēts pirmais teorētiski praktiskais apmācību seminārs par figurantu apmācību un darbu. Semināru vadīja Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra eksperti – leitnants Sergejs Gailums un seržants Jevgeņijs Maļavko. Seminārā piedalījās desmit Gruzijas Robežpolicijas instruktori un divi Moldovas Robežpolicijas instruktori.

Semināra gaitā tika izskatīti teorētiskie jautājumi par kopējiem dienesta suņu standartiem, apmācību modeļiem un profesionālo līmeni, kas nepieciešams, lai dienesta suņus varētu efektīvi izmantot dienestā.

Semināra praktiskajā daļā Valsts robežsardzes koledžas eksperti kopā ar Gruzijas un Moldovas inspektoriem demonstrēja praktiskus vingrinājumus, kuros tika risināti problēmjautājumi, kas saistīti ar dienesta suņa paklausības elementiem.

Nākošā teorētiski praktiskā apmācību semināra norise Gruzijā ir plānota martā.

Informāciju sagatavoja Uldis Barkāns, Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta priekšnieks

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?