Otrdien, 19. februārī kvalitātes vadības sertifikācijas uzņēmuma “Bureau Veritas Latvia” vadošā auditore Sandra Jaunzema Rēzeknes pilsētas domei pasniedza energopārvaldības sistēmas sertifikātu LVS EN ISO 50001:2012.

Sertifikācijas auditors īpaši uzteica kvalitatīvi izstrādāto dokumentāciju, kura iekļauj dažādus rīkus, vadlīnijas un procedūras, kas ļauj pilsētas pašvaldībai optimizēt enerģijas resursu izmantošanu, plānojot un ieviešot energotaupības pasākumus. Energopārvaldības sistēmas izstrādē tika piesaistīti tehnisko ekspertu SIA “TUV Nord Baltik” energoauditoru komanda ar plašu pieredzi energoefektivitātes jautājumos.

Sertifikāts pierāda, ka Rēzeknes pilsētas pašvaldība ir orientēta uz energoresursu taupību un energoefektivitātes veicināšanu. Tā ir sistemātiska enerģijas patēriņa pārzināšana ar mērķi to samazināt, kā rezultātā tiek meklēti tehniski un ekonomiski efektīvākie risinājumi pašvaldības īpašumā esošo objektu apsaimniekošanā, uzlabojot energoefektivitātes līmeni un ilgtermiņā samazinot finanšu izdevumus, kā arī emisijas.

Jau agrāk Rēzeknes pilsētas dome ir pievērsusi uzmanību enerģijas racionālai izmantošanai, izvirzot energoefektivitātes pasākumus, kā vienu no uzdevumiem ilgtspējīgas vides attīstībai pilsētā. Pēdējo gadu laikā veikta vairāku ēku renovācija, kas sniegusi būtisku ieguldījumu enerģijas patēriņa samazināšanai. Energopārvaldības sistēmas ieviešana atvieglo paredzamās patērētās elektroenerģijas un siltumenerģijas ietaupījuma plānošanu Rēzeknes pilsētas pašvaldības ēkās, ielu apgaismojuma nodrošināšanai un transporta līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja Rēzeknes pilsētas domes Attīstības pārvaldes projektu vadītāja Daina Bārdule

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?