Starptautiskā projekta “K-9 vienību kapacitātes stiprināšana” Nr.ICMPD/2018/MPF-295-001 ietvaros no 11. līdz 15. martam Gruzijā notika otrs teorētiski praktiskais apmācību seminārs. Projekts saistīts ar atbalsta sniegšanu Gruzijas Robežpolicijai kinoloģijas instruktoru (figurantu) apmācībā un suņu apmācības inventāra iegādē.

Semināru vadīja projekta realizēšanā iesaistītie Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra eksperti – leitnants Sergejs Gailums un seržants Jevgēņijs Maļavko.

Šī semināra laikā tika pārbaudīts dienesta suņu paklausības un sadarbības līmenis ar kinologu. Tika izskatīta tehnika, kā pareizi mācīt suni uzrādīt priekšmetus, kuri ir kontaminēti ar cilvēka smaržu.

Teorētiskajā daļā tika izskatīti jautājumi par apmācības tehniku un drošības noteikumiem, apmācot un pielietojot dienesta suni robežapsardzībā. Pirms uzsākt praktisku dienesta suņu apmācību, lai rastos izpratne par nodarbības plānošanu, seminārā iesaistītie Gruzijas un Moldovas kinologi patstāvīgi stādīja nodarbības plānu, analizējot dažādus riskus, plānojot nepieciešamo inventāru un motivācijas tipus. Pēc plāna sagatavošanas un izklāstīšanas, notika praktiskie vingrinājumi. Semināra praktiskajā daļā tika veikti vingrinājumi, kuru mērķis bija attīstīt suņa vēlmi kost.

Nākamais teorētiski praktiskais apmācību seminārs Gruzijā notiks maijā.

Informāciju sagatavoja Uldis Barkāns, VRK Kinoloģijas dienesta priekšnieks

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?