Piektdien, 5. aprīlī, Latgales vēstniecībā GORS būs skatāma Gunas Zariņas un Latvijas Radio kora koncertizrāde “Naktssardze”, izrādes režisors ir Vladislavs Nastavševs, bet tās skanisko ietērpu veido komponistu Ērika Ešenvalda, Lase Tūresena un Andersa Hilborga skaņdarbu fragmenti.

Koncertizrādē “Naktssardze” Latvijas Radio kora dziedājumi mijas ar aktrises Gunas Zariņas dzejas lasījumiem. Izrādes tēma balstīta Gijoma Apolinēra, kurš bija Itālijā dzimis poļu izcelsmes franču dzejnieks, dramaturgs, rakstnieks un mākslas kritiķis, viens no 20. gadsimta sākuma Eiropas avangarda spilgtākajiem pārstāvjiem, fantastiskajā dzejolī “Mirušo māja”. Izrādes veidotāji “Naktssardzi” raksturo kā sajūtu, kas ir kā starpposms starp vienu eksistenci un citu, kā robeža starp šīm paralēlajām pasaulēm, tā ir diena un nakts, šī dzīve un tā dzīve, šī gaisma un tā gaisma. Koncertizrāde nav mēģinājums sajūtu izstāstīt, bet gan izdzīvot.

Apolinēra dzejolis “Mirušo māja” izaudzis no stāsta par aizgājējiem (L`Obituaire, 1907–1913), prozas tekstu brīvi izkārtojot dzejas rindās. Koncertizrādē “Naktssardze” dzejolis pārtop metaforiskā stāstā par mirušo un dzīvo vienas nakts tikšanos, kas aizgājējiem savā ziņā ļauj vēl piedzīvot pārtrauktās dzīves, nepiepildītās ilgas un sapņus, savukārt dzīvajiem atgādina, ka aiziešanas (pāriešanas) stunda ir gaidīta, taču ikkatram nezināma. Dzīvie ir mirušie un mirušie dzīvie, – abas pasaules ir vienotas, ne šķirtas.

Koncertizrādi “Naktssardze” rosinājusi Rīgas Sv. Pētera baznīcas naktssardze Iveta Tēraude, savukārt ideju realizējusi radošā grupa – komponists Ēriks Ešenvalds, diriģents Sigvards Kļava, aktrise Guna Zariņa un režisors Vladislavs Nastavševs. Izrādes pirmatskaņojums notika Rīgas Festivāla laikā 2017. gada jūnijā Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Jaunā Rīgas teātra aktrise Guna Zariņa klausītāju un kritiķu nedalītu atzinību guvusi, pateicoties savai profesionālajai meistarībai. Guna Zariņa studējusi Sanktpēterburgas Valsts Teātra mākslas akadēmijā. Aktrise vairākkārt tikusi nominēta, kā arī saņēmusi Spēlmaņu nakts balvu kategorijā “Gada aktrise” (arī tikko par sniegumu 2017./2018. g. teātra sezonā), ieguvusi Latvijas Teātra darbinieku savienības Labākās aktrises balvu (2007), Lilitas Bērziņas balvu (2013) un režisora Oļģerta Krodera apbalvojumu, kā arī Nacionālā kino balvu “Lielais Kristaps 2015”. Ar panākumiem filmējusies vairāk nekā desmit kinolentēs. 2017. gadā Gunai Zariņai piešķirts IV šķiras Triju Zvaigžņu ordenis.

Latvijas Radio koris ir viens no labākajiem Eiropas kamerkoriem, kura augstā muzikālā kultūra, inteliģence un unikālā skaņu bagātība padarījusi to par īpašas skaniskās firmas zīmi pasaules kormūzikas kartē. Par radošo darbību koris deviņas reizes saņēmis Lielo mūzikas balvu. Koris aptver plašu muzikālo repertuāru, sākot no renesanses līdz mūsdienu komponistu vissarežģītākajām partitūrām, kā arī regulāri veic ieskaņojumus. 2014. gadā koris saņēma prestižo Grammy mūzikas balvu kategorijā “Labākais kora sniegums“. No 1992. gada Latvijas Radio korī strādā divi diriģenti – tā mākslinieciskais vadītājs, galvenais diriģents Sigvards Kļava un diriģents Kaspars Putniņš.

Koncertizrādi “Naktssardze” skatītājiem Rēzeknē, Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē būs iespēja noskatīties 5. aprīlī plkst. 18.00. Biļetes uz koncetiem sarūpējamas “Biļešu Paradīze” biļešu sistēmās, kā arī Latgales vēstniecības GORS biļešu tirdzniecības sistēmā http://latgalesgors.lv. GORS Kultūras vēstnieku programmas apmeklētājiem biļetes pieejamas ar 10 % atlaidi, biļešu cena no 5,00 līdz 15,00 €.

Informāciju sagatavoja Edīte Husare, Latgales vēstniecības GORS (SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”) Mārketinga nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?