Marta beigās Rēzekni apmeklēja Turcijas pilsētas Lileburgazas pārstāvju delegācija pilsētas administrācijas vadītāja vietnieka Gohana Kaja Ataja (Gokhan KAYA ATAY) vadībā. Vizītes mērķis – dalība programmā „ES atbalsts pilsētu sadraudzības pasākumiem starp Turciju un ES valstīm” apstiprinātā projekta „Mākslā integrētās kultūras” (TR2014 / DG / 01 / A1-02 / 043) darba grupas sēdē.

Neskatoties uz diezgan lielo attālumu starp mūsu pilsētām, izvēršas diezgan aktīva sadarbība ar Turcijas Lileburgazu. Turcijas viesi Rēzeknē uzstājās etnofestivālā “Gosti” un piedalījās mūsu pilsētas svētkos. Savukārt Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas latviešu tautas deju kolektīvs un daži ARPC “Zeimuļs” šaha pulciņa šahisti piedalījās kultūras un sporta festivālā Lileburgazā.

Projekta „Mākslā integrētās kultūras” mērķauditorija ir Latvijas pilsētā Rēzeknē un Turcijas pilsētā Lileburgazā dzīvojošie bērni, kas nodarbojas ar glezniecību, keramiku un mūziku. Bērniem tiks organizētas radošās darbnīcas (Turcijas bērniem – Latvijā un, attiecīgi, Latvijas bērniem – Turcijā), kur viņi pedagogu vadībā ne tikai paaugstinās savu meistarības līmeni, bet arī iepazīsies ar citas valsts tradīcijām un kultūru. Projekta ietvaros Rēzeknē tiks organizēts arī seminārs, kurā plānots runāt par toleranci, reliģisko iecietību un starpkultūru dialogu.

Veiksmīgai projekta īstenošanai plānotas arī mūzikas, glezniecības un keramikas pedagogu no Rēzeknes un Lileburgazas tikšanās, lai izstrādātu radošo darbnīcu tēmas un īpašu pasniegšanas metodiku. ARPC “Zeimuļs” pedagogi dosies uz pirmo tikšanos Turcijā jau aprīlī, turklāt viņi varēs redzēt, kā Lileburgazā notiek Starptautiskais bērnu mākslu festivāls. Turcijas pedagogu atbildes vizīte plānota maija sākumā.

Projekta kopējais finansējums – 131 tūkstotis eiro, turklāt jāatzīmē, ka šis projekts 100% apjomā tiek finansēts no Eiropas Savienības līdzekļiem un tam nav nepieciešams Rēzeknes pilsētas domes līdzfinansējums.

Bez kopīgā darba pie projekta detaļu apspriešanas dažu dienu laikā Lileburgazas delegācija tikās ar Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču, apmeklēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, Rēzeknes tehnikumu un Latgales vēstniecību GORS, kā arī iepazinās ar Rēzeknes ievērojamām vēsturiskajām vietām.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?