No 18. līdz 22. martam visā Latvijā norisinājās pirmā Eiropas Medijpratības nedēļa (European Media Literacy Week), kuras ietvaros arī Rēzeknes pilsētas Bērnu bibliotēka sadarbībā ar Rēzeknes Valsts poļu ģimnāziju rīkoja vairākas izzinošas nodarbības 5.-7. klašu skolēniem medijpratības un informācijpratības veicināšanai.

Visu trīs nodarbību galvenais mērķis bija iepazīstināt ar nozīmīgākajiem ar medijpratību saistītajiem jēdzieniem, sniegt ieskatu par to, kā justies droši, darbojoties internetā un mācīt kritiski izvērtēt medijos sastopamo informāciju.

Šajās nodarbībās skolēni rada atbildes uz vairākiem jautājumiem – kas ir mediji un kāda ir to loma sabiedrības dzīvē, kas ir medijpratība, kas ir viltus ziņas un kādas ir izplatītākās „feiku lapas”. Nodarbību laikā skolēnu uzmanība tika vērsta arī uz katra cilvēka digitālo portretu jeb uz to, ko viņi publicē internetā un kā tas tiek atspoguļots uz viņu personas datiem un nākotnes darbībām. Lai nostiprinātu nodarbību laikā iegūtās zināšanas, tika demonstrēta mācību filma par to, cik daudz par katru no mums var uzzināt internetā, tika veiktas pārrunas un izdarīti secinājumi.

Galvenā atziņa, ko ieguva ikviens no nodarbību dalībniekiem bija tā, ka labāk būt patiesam, nevis pirmajam, kas sniedz maldinošas ziņas un dalās ar nepatiesu informāciju.

Paldies par sadarbību Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas 5.a klases skolotājai Silvijai Volānei, 5.b klases skolotājai Agritai Kambalei un 7.b klases skolotājai Sandrai Tarandai!

Santa Laizāne, Rēzeknes pilsētas Bērnu bibliotēkas vecākā bibliotekāre

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?