Ar vairāk nekā 50 oriģinālām, radošām un praktiskām idejām, kā nevajadzīgas otrreizējās izejvielas mājas apstākļos pārveidot videi draudzīgos iepirkuma maisiņos vai somās, aizvadīta “Zaļā josta” rīkotā bērnu un jauniešu konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” Latgales reģionālā kārta.

Kā informēja “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa, konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” dalībnieku uzdevums bija pētīt iespējas aizstāt plastmasas iepirkuma maisiņus ar dabai draudzīgākiem risinājumiem pirkumu iesaiņošanai un līdznešanai, un radīt pašiem savus unikālus iepirkuma maisiņus, kuri iespēju robežās gatavoti no otrreizējām izejvielām. Konkursa Latgales reģionālajā kārtā savus darbus prezentēja 11 pirmsskolas izglītības iestāžu komandas un 28 skolu komandas. Pēc visu darbu prezentēšanas, žūrija konkursa finālam, kas norisināsies 26. aprīlī Rīgā, izvirzīja arī Rēzeknes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes “Namiņš” komandu “Rosīgās vāveres” (Jana Ivanova, Alise Viktorija Hatilova, Ivans Babiņins, Emīlija Jakovļeva, Timurs Lipskis, Beatrise Kiseļņikova, Valērija Koļcova, Marija Koloda, Margarita Jostone, Viktorija Jeltajeva).

Kopumā organizatori augstu novērtē visu dalībnieku veikumu un atzinīgi vērtē visu komandu sniegto ieguldījumu ne tikai oriģinālu ideju izstrādē, kā pašrocīgi varam darināt videi draudzīgu iepakojumu, bet arī uzslavē bērnu entuziasmu iesaistīt aizvien plašāku sabiedrības daļu atbildīgā un dabai draudzīgā dzīvesveidā. Papildu laureātu noteikšanai “Zaļā josta” apsveica komandas, kas izcīnīja simpātiju balvas, tostarp arī Rēzeknes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” komandu “Rūķīši” par moto “Būt stilīgam ir taupīt un pārstrādāt”.

Konkursa fināls, kurā sacentīsies 24 labākās komandas no visas Latvijas (6 komandas no katra Latvijas reģiona), norisināsies šī gada 26. aprīlī modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”, Rīgā, Mūkusalas ielā 71.

Konkursu “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Modes un Izklaides centru “Rīga Plaza”, Ogres Valsts tehnikumu, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, otrreizējo izejmateriālu somu ražotāju “Zigi bags”, Ventspils Jaunrades centru, veikalu tīklu “Maxima”, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”, Rēzeknes pilsētas domi.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?