Digitālas nedēļas ietvaros, 28. martā Rēzeknes 2. bibliotēkā notika modernām tehnoloģijām veltītais pasākums “Digitālā pasaule bibliotēkā”. Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas “ALL Digital week 2019” ietvaros un notiek jau 10. reizi (iepriekšējais nosaukums – E-prasmju nedēļa).

Digitālā nedēļa ir nozīmīga iniciatīva visā Eiropā. Tās mērķis ir aicināt Latvijas iedzīvotājus un uzņēmējus pilnveidot savas digitālās prasmes, mācīties savā labā, izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus.

Katra digitālās nedēļas diena tika veltīta atsevišķām digitālās sabiedrības aspektam. Tā kā 28. martā visā Latvijā interesenti pulcējās dažādās institūcijās “Kibernakts 2019” ietvaros, arī Rēzeknes 2. bibliotēkā pasākums tika rīkots, kad saule jau tuvojās horizontam un lielāko telpu daļu bibliotēkā apgaismoja dažādu elektronisko ierīču ekrāni. Tā kā viens no pasākuma mērķiem bija jauniešu piesaistīšana bibliotēkai, jauniešiem tika dota iespēja aplūkot, kādas iespējas spēj nodrošināt bibliotēka, izmantojot modernas tehnoloģijas.

Tā kā viens no galvenajiem iniciatīvas “Digitāla nedēļa” uzdevumiem ir e-prasmju atbalstīšana un attīstība nacionālajā līmenī, daudz uzmanības tika pievērsts arī izglītojošam pasākuma aspektam. Lai arī bērni varētu veiksmīgi uztvert informāciju par tādiem salīdzinoši sarežģītiem tematiem, kā datortīklu veidi, lietojumprogrammatūra un Interneta pieslēguma tipi, tika izmantota šobrīd tik populāra interaktīva mācību metode, kā datorspēles. Šī pieeja digitālās plaisas mazināšanai deva iespēju vienlīdz efektīvi uztvert informāciju gan sākumskolas bērniem, gan tā saucamai vecumgrupai, kā jaunie pieaugušie.

Pasākuma laikā daudz uzmanības tika pievērsts tādiem tematiem, kā digitālā identitāte, dažādu vecumgrupu digitālās prasmes, pārliecība lietot digitālās tehnoloģijas un kritiskā domāšana.

Ļoti jauki bija redzēt, ka, tikai izsludinot pasākuma tēmu, jaunieši uzreiz sāka pieteikties piedāvātajām aktivitātēm un plaši interesēties par pasākuma norisi. Visi apmeklētāji aktīvi iesaistījās piedāvātajās aktivitātēs, par ko saņēma balvas no bibliotēkas. Pēc apbalvošanas ceremonijas tika saņemta ļoti pozitīva atgriezeniskā saite un lūgumi biežāk organizēt līdzīgus pasākumus.

Liels paldies par sadarbību jaunatnes iniciatīvu centram “Draugu centrs” un tā izglītības metodiķei Diānai Pirožkinai.

Digitālo nedēļu Latvijā koordinē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA).

Informāciju sagatavoja Rēzeknes pilsētas 2. bibliotēkas vecākais bibliotekārs Andrejs Ančs

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?