Ar prieku informējam, ka Rēzeknes pilsētas Centrālajā bibliotēkā ir jau pieejama Annas Rancānes grāmata „Aiz azara bolti bārzi …”. Tas ir dokumentāls stāsts par izcilās Latgales diriģentes un pedagoģes un mūsu novadnieces Terēzes Brokas dzīvi un neatsveramo ieguldījumu Latgales un Latvijas kultūrvides saglabāšanā un attīstībā.

Lai stāstījums par Terēzi nonāktu pie lasītāja, vairāku gadu garumā notika intensīvs pētnieciskais darbs, kurā tika ievāktas mutvārdu un dokumentālās liecības, ko sniedza gan pati diriģente, gan arī viņas kolēģi, koru dziedātāji, kultūras darbinieki, radi un citi cilvēki, kas kādreiz ir sadarbojušies ar kormeistari, kā arī tika atlasīti Rīgas Rakstniecības un mūzikas muzeja, Latvijas Valsts arhīva, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas u.c. iestāžu arhīvu dokumenti, fotogrāfijas. Grāmata papildināta arī ar audio materiālu – CD. Tajā digitalizētas 2 plates „Latgalian (Latvian) Folk songs” ar latgaliešu tautas dziesmām, ko izpildīja Staņislava Broka un Terēzes Brokas vadītie kolektīvi.

Ir zīmīgi, ka grāmatas iznākšanas gads ir Latvijas simtgades gads, jo, sekojot diriģentes mūžam, neviļus līdzi var izdzīvot arī mūsu valsts liktenim gandrīz visa gadsimta garumā. Tāpat ļoti zīmīgi, bet tajā paša laikā arī neizsakāmi sāpīgi, ka grāmata iznāk tieši Terēzes aiziešanas gadā. Kā norāda grāmatas autore Anna Rancāne: „Pietrūka pavisam nedaudz, lai Terēzītes rokās iegultos grāmata par viņas skaisto un bagāto mūžu. Iespējams, ka daudz kas palika nepateikts, taču būtiskākais ir sirds siltums, gaišums un mīlestība, ko Terēze atstājusi visiem, kas viņu pazina. „Aiz azara bolti bārzi…” nu ir tapusi par piemiņas grāmatu izcilai personībai, Māras zemes meitai – Terēzei Brokai.”

Nāciet uz Rēzeknes pilsētas Centrālo bibliotēku un iepazīstieties ar mūsu novadniecei Terēzei Brokai veltīto grāmatu. Bibliotēkas novadpētniecības krājumā savākts arī daudz materiālu par T. Brokas dzīvi un darbu.

Informāciju sagatavoja Dzidra Germova, Rēzeknes pilsētas Centrālās bibliotēkas vecākā bibliogrāfe

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?