27. un 28. aprīlī Latvijas čempionāts uzsāka savu 2019. gada motokrosa sezonu Aizputē, “Misiņkalna” mototrasē. Arī mūsu komandas sportisti devās atklāt Latvijas čempionāta sezonu. 27. aprīlī startēja Latvijas bērnu-jauniešu čempionāts un Latvijas amatieru čempionāts motokrosā. Gandrīz visās motociklu klasēs, kurās startēja “Camk Latgale” sportisti, tika izcīnīts goda pjedestāls.

Latvijas bērnu-jauniešu čempionātā motokrosā “MX50 jaunākie” klasē Rainers Grasis #312 gan abos braucienos, gan kopvērtējumā izcīnīja 3.vietu, bet mūsu komandas sportistu bagātīgi pārstāvētajā “MX50 vecākie” klasē ļoti labu sniegumu uzrādīja Jēkabs Hudolejs #1. Tikai kritiens un 3. vieta pirmajā braucienā liedza šoreiz Jēkabam kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena divu braucienu summā, kopvērtējumā otrā vieta (braucienos 3. un 1. vieta). Greg Laguta #111 izcīnīja 8. vietu, bet Remam Šarovam #183 augstā 10. vieta. Jāpiezīmē, ka MX50 klasēs bija sen Latvijas motokrosā nepieredzēti kupls mazo sportistu skaits – pie barjeras stājās 30 sportisti!

MX65 klasē bez ierunām abos braucienos uzvarēja Ričards Alens Gaļcins #737, praktiski nedodot konkurentiem ne mazāko cerību apdraudēt savu izcīnīto augstākā pjedestāla pakāpiena vietu. Abos braucienos uzvara un kopvērtējumā 1. vieta.

MX85 jaunākie klasē labi sacensības aizvadīja Rolands Bogdanovičs #699, divu braucienu summā izcīnot 7. vietu, bet Dmitrijam Zvoriginam #50 pirmajā braucienā kritiens un, nebraucot otro braucienu, jāsamierinās ar 20. vietu šajās sacensībās.

Latvijas amatieru čempionātā motokrosā no “Camk Latgale” startēja diezgan liels sportistu pulks. Iesācēju klasē savas pirmās sacensības pieaugušo motociklu klasē aizvadīja Artjoms Juhno #26, divu braucienu summā izcīnīta 22. vieta, bet Maksimam Vlasovam #588 debija Latvijas amatieru čempionātā noslēdzās ar 36. vietu.

MX14+ klasē divu braucienu summā goda pjedestāla 3. vietas pakāpienu spēja izcīnīt Edvards Brencis #424. Emīlam Brencim #28 6. vieta, bet Denisam Zvoriginam #113 10. vieta divu braucienu summā.

MX30+ klasē lielisku rezultātu uzrādīja viens no pasaulē ātrākajiem spīdveja meistariem Grigorij Laguta #100, praktiski neatstājot nekādas cerības konkurentiem ne starta taisnē, ne tālāk trasē. Uzvara abos braucienos un uzvara 1. posmā. Ne īpaši labas šīs sacensības izvērtās Aleksandram Nesterjukam #159, abos braucienos piedzīvots kritiens un attiecīgi divu braucienu summā izcīnīta 13. vieta.

MX45+ klasē Vladimirs Zvorigins #13 izcīnīja 16. vietu, bet MX50+ klasē mūsu komandas nenogurstošais veterāns Jānis Mironovs #669 izcīnīja otro vietu divu braucienu summā.

28. aprīlī mototrasē “Misiņkalns” motociklu motori jau ierūcās savādākos toņos, jo uz sacensībām bija ieradušies praktiski visi ātrākie Baltijas un Krievijas motokrosa meistari. Pirmie uz startu devās MX85/85B klases sportisti. No mūsu komandas šajā klasē piedalījās divi sportisti: MX85 klasē Rolands Bogdanovičs divu braucienu summā izcīnīja 15. vietu, bet Dmitrijs Zvorigins MX85B klasē izcīnīja 8. vietu.

Arī daži no mūsu komandas amatieru klašu braucējiem rada iespēju startēt motokrosa meistaru klasēs, lai dotu punktus Latvijas čempionāta klubu ieskaitē.

MX2 juniori 2T klasē 13. vietu izcīnīja Roberts Jānis Rubens #222, bet Edvards Brencis, izlaižot pirmo braucienu tehnisku iemeslu dēļ, MX2 klasē ieguva 18. vietu. Emīlam Brencim MX1 klasē 15. vieta.

MX2 klasē piedalījās arī mūsu komandas ātrākais sportists Valters Logins, kurš spēja izcīnīt 12. vietu.

Arī blakusvāģu klasē tika pārstāvēta mūsu komanda ar amatieru klašu braucējiem, kuriem paralēli Latvijas čempionāta posmam norisinājās Aizputes novada kausa izcīņa b/v klasēm. Ekipāžai Modris Štelle/Mārtiņš Zemeskalns LČ ieskaitē 7. vieta (Aizputes novada kausa b/v amatieri ieskaitē 1. vieta), Jānis Leščiks/Andrejs Nekazakovs 28. vieta (Aizputes novada kausa b/v veterānu ieskaitē 3. vieta).

Jāpiezīmē, ka divās dienās sacensībās piedalījās vairāk kā 400 sportisti, paldies sacensību rīkotājiem par sacensību augsto organizatorisko līmeni. Tiešām, divas dienas tika pavadītas īstos motokrosa svētkos!

Izsakām pateicību mūsu atbalstītājiem – SIA “Alba LTD” un Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvaldei.

Aigars Virza, “Camk Latgale”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?