No jūnija līdz augusta beigām Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” telpās tiks organizētas radošās darbnīcas bērniem projekta „Mākslā integrētās kultūras” ietvaros. Projekta mērķauditorija ir Rēzeknes pilsētas un Turcijas pilsētas Lileburgazā dzīvojošie bērni, kuriem būs iespēja attīstīt savas prasmes glezniecības, keramikas vai mūzikas mākslā. Aktivitātēm nepieciešamie mācību materiāli tiks nodrošināti un pieredzējušo pasniedzēju vadībā bērniem tiks piedāvāta 96 stundu apmācību programma.

Aicinām bērnus vecumā no 5 līdz 15 gadiem, pieteikties dalībai, aizpildot anketu ARPC “Zeimuļs” telpā 2.8. līdz 7. jūnijam. Projekta noslēgumā visčaklākajiem projekta dalībniekiem  kopā ar pasniedzējiem būs iespēja paaugstināt savu meistarības līmeni, iepazīties ar citas valsts tradīcijām un kultūru, piedaloties apmācībās Turcijā.

Neskatoties uz diezgan lielo attālumu starp mūsu pilsētām, izvēršas diezgan aktīva sadarbība ar Turcijas Lileburgazu. Turcijas viesi Rēzeknē uzstājās etnofestivālā “Gosti” un piedalījās mūsu pilsētas svētkos. Savukārt Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas latviešu tautas deju kolektīvs un daži ARPC “Zeimuļs” šaha pulciņa šahisti piedalījās kultūras un sporta festivālā Lileburgazā.

Projekta „Mākslā integrētās kultūras” mērķauditorija ir Latvijas pilsētā Rēzeknē un Turcijas pilsētā Lileburgazā dzīvojošie bērni, kas nodarbojas ar glezniecību, keramiku un mūziku. Bērniem tiks organizētas radošās darbnīcas (Turcijas bērniem – Latvijā un, attiecīgi, Latvijas bērniem – Turcijā), kur viņi pedagogu vadībā ne tikai paaugstinās savu meistarības līmeni, bet arī iepazīsies ar citas valsts tradīcijām un kultūru.

Veiksmīgai projekta īstenošanai mūzikas, glezniecības un keramikas pedagogi no Rēzeknes un Lileburgazas tikās, lai izstrādātu radošo darbnīcu tēmas un īpašu pasniegšanas metodiku.

Radošās darbnīcas bērniem tiks organizētas programmā „Pilsētu sadraudzības pasākumi starp Turciju un ES grantu shēma” apstiprinātā projekta „Mākslā integrētās kultūras” (TR2014 / DG / 01 / A1-02 / 043) ietvaros.

Projekta kopējais finansējums – 131 tūkstotis eiro, turklāt jāatzīmē, ka šis projekts 100% apjomā tiek finansēts no Eiropas Savienības līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja RPPI “Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs” Jaunatnes lietu speciāliste Eleonora Ivanova

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?