Piektdien, 10. maijā Valsts robežsardzes koledža sadarbībā ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju organizēja Valsts robežsardzes amatpersonu, docētāju un studējošo 5. zinātniski praktisko konferenci „Valsts robežsardze: attīstība, problēmas, risinājumi”. Konferences mērķis – veicināt teorētisko un praktisko viedokļu apmaiņu par aktuāliem jautājumiem robežkontroles un imigrācijas kontroles jomās.

Konferenci atklāja Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts, Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Ekonomikas un pārvaldības fakultātes dekāne asociētā profesore Iluta Arbidāne.

Konferences laikā tika skartas tādas šobrīd aktuālas tēmas kā fizisko datu aizsardzība Valsts robežsardzē, zagto transportlīdzekļu, viltvāržu un viltoto dokumentu atklāšanas metodikas, Valsts robežsardzes un Nacionālo bruņoto spēku sadarbība.

Paneļdiskusiju laikā Valsts robežsardzes pārstāvji sniedza ieskatu par Valsts robežsardzes darbību Frontex aģentūras uzdevumu īstenošanā un nākotnes vīzijām, kā arī atbildēja uz daudziem konferences dalībnieku jautājumiem par Valsts robežsardzes personāla politikas attīstības vadlīnijām.

Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Ekonomikas un pārvaldības fakultātes dekāne Iluta Arbidāne izklāstīja Valsts robežsardzes virsnieku izglītības attīstības tendences Eiropas Savienības kontekstā, uzsverot augstākās izglītības nepieciešamību mūsdienās, kas palielina konkurētspēju gan Latvijas, gan Eiropas Savienības līmenī.

Īpaši lietderīgas bija diskusijas, kurās saskārās Valsts robežsardzes pieredzējušo virsnieku skatījums ar studējošo idejām un mēģinājumiem piedāvāt inovācijas un problēmu risinājumu dažādās Valsts robežsardzei aktuālās jomās. Šāda veida pētījumi un viedokļu apmaiņa konferences laikā ir nenovērtējams ieguldījums kopīgai Valsts robežsardzes attīstībai.

Informāciju sagatavoja Diāna Deņisova, Valsts robežsardzes koledžas vadītāja palīdze

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?