Rēzeknes pilsētas Bērnu bibliotēka sadarbībā ar Katoļu PII grupiņu „Incīši” (skolotāja Irēna Puncule) un grupiņu „Mārītes” (skolotāja Evita Munda) 2018. gada nogalē uzsāka dalību izdevniecības „Liels un mazs” rīkotajā lasītveicināšanas programmā „Mūsu mazā bibliotēka” un kopš šī gada janvāra sākuma līdz pat maija beigām katru mēnesi lasīja grāmatas, pildīja darba burtnīcas un ļoti aktīvi iesaistījās dažādās radošās nodarbībās.

Projekta „Mūsu mazā bibliotēka” mērķis ir veicināt bērnu interesi par literatūru un ilustrāciju, kā arī rosināt bērnus uz dažādām radošām nodarbēm.

Pirmās piecas lasīšanas nodarbības notika Rēzeknes Katoļu PII telpās, bet pēdējā – Rēzeknes Bērnu bibliotēkā.

Pirmajā nodarbībā tika lasīts Petera Svetina stāsts „Brīnumu gredzens” par slavenās operdziedātājas Ļudmilas Krasincas vientulību, ko viņa mēģina lauzt, tirgus laukumā nopērkot burvju gredzenu.

Otrās nodarbības laikā tika vārītas pasaciņas un lasīta Majdas Korenas grāmata „Uzvāri man pasaciņu!”, kas vēstīja par kādu zaķu bērnu, kuram neviens no mammas gatavotajiem ēdieniem nebija pa prātam.

Trešajā nodarbībā tika lasīta poļu rakstnieka Pšemislava Vehteroviča bilžu grāmata „Vista vai ola?” un meklēta atbilde uz jautājumu „Kas bija pirmais – vista vai ola?”.

Ceturtā nodarbība bija ļoti īpaša un sirsnīga, jo tās laikā tika gan lasīts Pšemislava Vehteroviča stāsts „Lūdzu, apskauj mani”, gan notika apskaušanās un samīļošanās ar Bērnu bibliotēkas iemītnieku Lācīti Rūcīti, gan veidoti raibi un krāsaini astoņkāji.

Piektajā nodarbībā tika lasīta pašmāju rakstnieka Mārtiņa Zuša bilžu grāmata „Nenotikušais atklājums” un noskaidrots, kurš ir tas, kas atstājis pēdas dabas pētnieka Kārļa Darviņa sniegotajā pagalmā.

Pēdējā jeb sestā nodarbība Katoļu PII audzēkņiem bija neparasta, jo viņi paši atnāca ciemos uz Bērnu bibliotēku, klausījās Hilli Randas pasakas par diviem kaķiem „Sniegbaltais un ogļmelnais” lasījumu, devās elpu aizraujošā ceļojumā pa bibliotēkas telpām, rotaļājās, dzēra piparmētru tēju un baudīja Lācīša Rūcīša sarūpēto brīnumgardo kūku.

Paldies par sadarbību Katoļu PII atsaucīgajām, izpalīdzīgajām un radošajām skolotājām Evitai Mundai un Irīnai Punculei!

Santa Laizāne, Bērnu bibliotēkas vecākā bibliotekāre

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?