Ņemot vērā, ka ceturtdien, 23. maijā SIA “SOAAR” nav izdevies noskaidrot VDA sistēmas darbības traucējumu iemeslus, kas rada bažas par sistēmas kvalitatīvu darbību, piektdien, 24. maijā, nebūs iespējams lietot VDA sistēmu, informē Latvijas Republikas Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Līdz ar to atbilstoši Eiropas Parlamenta vēlēšanu likuma 31. panta pirmajai daļai vēlētāji drīkst balsot tikai tajā vēlēšanu iecirknī, kura vēlētāju sarakstā viņi reģistrēti.

Savukārt to vēlētāju iesniegumi par balsošanu atrašanās vietā, kuri uz 24. maiju ir cita iecirkņa vēlētāju sarakstā, pēc iespējas nododami attiecīgajai iecirkņa komisijai, ja:

  1. abi iecirkņi atrodas vienā administratīvajā teritorijā,
  2. attālums no iecirkņa līdz vēlētāja atrašanās vietai ir tāds, ka ar esošajiem resursiem to iespējams veikt.

Pārējos gadījumos vēlētāji informējami, ka balsošanu viņu atrašanās vietā nav iespējams nodrošināt, jo nav iespējama vēlētāju datu apmaiņa tiešsaistē. Savukārt slimnīcās balsošana organizējama ar reģistrācijas aploksnēm.

Līdz ar to, 23. maijā LR Saeima steidzamā kārtā pieņēma likumu “Grozījumi Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā”, kas nosaka vēlēšanu iecirkņu darba laiku piektdien, 24. maijā, no plkst. 10.00 līdz plkst. 20.00 (nevis līdz 16.00, kā bija iepriekš). Iecirkņu komisiju locekļi par izmaiņām ir informēti.

Vēlēšanu dienā, 25. maijā, vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no plkst. 7.00 līdz 20.00. Dodoties balsot, līdzi jāņem pase vai personas apliecība (eID).

* Noskaidrot savu EP vēlēšanu iecirkni var Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”, pakalpojums pieejams www.pmlp.gov.lv vai www.cvk.lv, vai pa tālruni 67049999. Tālruņa darba laiks 24. maijā un vēlēšanu dienā 25. maijā no plkst. 7.00 līdz 24.00.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?