Rēzeknes Tūrisma attīstības centrs šogad aicina piedalīties Latvijas un Lietuvas apceļotājus tūrisma akcijā „Brīvdienas pie kaimiņiem”, kuras ietvaros no 1. jūnija līdz 15. septembrim ir iespēja apmeklēt 30 akcijas vietas Latgales un Aukštaitijas reģionos un iegūt vērtīgas balvas. Tā ir lieliska izdevība saturīgi pavadīt brīvo laiku, atklāt dažādus tūrisma, atpūtas un kultūras objektus abās kaimiņvalstīs. Akcijas mērķis ir iepazīstināt latviešus un lietuviešus ar tūrisma objektiem konkrētajos reģionos, īpašu uzsvaru liekot uz Rēzeknes pilsētas un novada piedāvājumu.

Latgales tūrisma nozarei Lietuva ir viens no nozīmīgākajiem ārvalstu tirgiem. Viesu skaits no kaimiņzemes katru gadu ir mērāms ar ievērojamu pieaugumu, 2018. gadā tuvojoties 50% palielinājumam. Arī Rēzeknes pilsētai apmeklētāji no Lietuvas sastāda manāmu daļu no visiem ārvalstu viesiem, tāpēc ir skaidrs, ka saviem kaimiņiem esam sasniedzams un pievilcīgs brīvdienu galamērķis. Konkrētā akcija ir tapusi sadarbībā ar Rēzeknes novada, Ludzas novada, Krāslavas, Molētu, Zarasu, Anīkšķu, Ignalinas novada un Utenas tūrisma informācijas centriem un ir viens no veidiem kā papildus popularizēt Latgali un Rēzekni Lietuvas ceļotāju vidū, kā arī iepazīstināt vietējos ar Aukštaitijas tūrisma piedāvājumu, tādā veidā sekmējot savstarpējo sadarbību un stimulējot tūrismu abos reģionos.

Akcija „Brīvdienas pie kaimiņiem” ir piedzīvojums, kas būs interesants ikvienam, tā kā tās ietvaros apvienoti visdažādākie objekti. To skaitā gan reģionā jau atpazīstamā un nozīmīgā Latgales vēstniecība GORS, par Rēzeknes vizītkarti kļuvušais „Zeimuļs”, Latgales Kultūrvēstures muzejs u.c. Savukārt, Lietuvas apceļotājiem būs interesanti atklāt gan gaisa pastaigu taku Anīkšķos, „Trusīšu ieleju” Utenas novadā, Etnokosmoloģijas muzeju un daudzus citus akcijas objektus. Atliek tikai izvēlēties sev tīkamāko virzienu un doties patīkamā brīvdienu piedzīvojumā!

Noteikumi:

Apceļošanas akcijas noteikumi ir ļoti vienkārši. Ceļotgribētājiem ir jāapmeklē objekti, katrā iegūstot apstiprinājuma zīmodziņus akcijas brošūrā tiem paredzētajās vietās. Visas iesniegtās derīgās brošūras ar vismaz 15 apmeklētiem objektiem abos reģionos kopā, piedalīsies balvu izlozē. Brošūras iespējams iegūt pasākumā iesaistītajos tūrisma informācijas centros un akcijas objektos:

Latvijā:

 • Rēzeknes TIC, Krasta iela 31, Rēzekne, Tel. +371 26332249
 • Rēzeknes novada TIC, Pils iela 8, Lūznava, Rēzeknes nov., Tel. +371 28686863
 • Krāslavas TIC, Pils iela 2, Krāslava, Tel., +371 29376090

Lietuvā:

 • Molētu TIC, Inturkės st. 4, Molėtai, Tel. +370 383 51187
 • Zarasu TIC, Sėlių st. 22, Zarasai, Tel. +370 385 37171
 • Anīkšķu TIC, A.Baranausko a. 16B, Anykščiai, Tel. +370 381 59177
 • Ignalinas novada TIC, Ateities st. 23, Ignalina, Tel. +370 671 93193
 • Utenas TIC, Stoties st. 39, Utena, Tel. +370 389 54346

Akcijas balvas:

Aizpildītās brošūras ceļotājiem jāiesniedz akcijā iesaistītajos, iepriekšminētajos tūrisma informācijas centros Latgalē vai Aukštaitijā. Visas iesniegtās derīgās brošūras piedalīsies desmit balvu izlozē.

Apceļotāji no Lietuvas, kuri būs apmeklējuši vismaz 15 objektus, varēs iegūt:

 • Nakšņošanu ar brokastīm 2 personām Silene Resort&SPA,
 • 2 ielūgumus uz izvēlētu koncertu Latgales vēstniecībā GORS,
 • Izbraucienu ar Sea Esta jahtu pa Rāznas ezeru 10 personām,
 • Nakšņošanu Lūznavas muižā un ielūgumus uz pasākumu 2 personām.

Apceļotāji no Latvijas, kuri būs apmeklējuši vismaz 15 objektus, varēs iegūt:

 • Virtuāli izzinošās tūres „Citādi Molēti” apmeklējumu 5 personām,
 • 2 naktis 4 personām kempingā „Zarasai”,
 • 4 ielūgumus uz izvēlētu koncertu Palesius muižas koncertzālē „Pasaga”,
 • 15 nobraucienus Kalitas kalna rodeļu trasē un ekskursiju gaisa pastaigu takā,
 • Nakšņošanu ar brokastīm 2 personām atpūtas un izklaides centrā „Gervalis” Klykiu ezera krastā.

Akcijas noslēgums, izloze un rezultātu paziņošana 27. septembrī. Rezultāti būs pieejami portālos www.rezekne.lv un www.ignalina.lv.

Vairāk informācijas par akcijas norisi un noteikumiem pa tālruni +371 26332249.

Informāciju sagatavoja Elīna Pastare, Rēzeknes Tūrisma attīstības centrs

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?