Maija beigās Rēzeknē programmas „ES atbalsts pilsētu sadraudzības pasākumiem starp Turciju un ES valstīm” projekta “Mākslā integrētās kultūras” (TR2014/DG/01/A1-02/043) viesojās Turcijas pilsētas Lileburgazas pašvaldības pārstāvju un pedagogu delegācija. Vizītes galvenā tēma bija vasaras radošo gleznošanas, keramikas un mūzikas darbnīcu programmas izstrāde bērniem vecumā no 5 līdz 15 gadiem Rēzeknē un Lileburgazā.

Saskaņā ar projekta noteikumiem Rēzeknē visu vasaru uz ARPC “Zeimuļs” bāzes notiks gleznošanas, mūzikas un keramikas nodarbības bērniem. Prieks, ka no vecāku un bērnu puses bija liela atsaucība un grupas ir jau gandrīz nokomplektētas. Nodarbības vadīs pieredzējuši ARPC “Zeimuļs” pedagogi, tās notiks atbilstoši grafikam, kas būs saskaņots ar vecākiem un bērniem. Nodarbības ir bez maksas, bet pedagogu darbs un nepieciešamie materiāli tiks apmaksāti projekta no projekta līdzekļiem. Nodarbību rezultātā visi dalībnieki iegūs jaunas zināšanas un iemaņas, un, iespējams, nolems turpināt nodarbības jau profesionālākā līmenī ARPC “Zeimuļs” pulciņos un studijās. Nodarbību rezultātā tiks izvēlēti dalībnieki braucienam uz Turciju, uz Lileburgazas pilsētu, kur kopīgā tikšanās reizē festivālā vajadzēs parādīt, ko bērni ir iemācījušies vasaras radošajā skolā.

Mūsu partneri Turcijā arī rīko tādas pašas radošās nodarbības, kuru rezultātā tiks izvēlēti bērni, kas augusta otrajā pusē atlidos uz Rēzekni, lai piedalītos kopīgās radošajās darbnīcās, iepazītos ar mūsu pilsētu un Latviju kopumā.

Papildus projekta gaitas apspriešanai Turcijas pilsētas Lileburgazas delegācija īpašu uzmanību veltīja, lai iepazītos ar Rēzeknes pašvaldības un tās struktūru darbu. Tostarp viņi tikās ar Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču un pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” direktores p.i. Kristīni Kokoreviču, apmeklēja Latgales Kultūrvēstures muzeju un Latgales vēstniecību GORS.

Projekta kopējās izmaksas ir 131 tūkstotis, tas 100% apjomā tiek finansēts no Eiropas Savienības un Turcijas Republikas līdzekļiem.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?