Svētdien, 9. jūnijā Rēzeknē norisināsies NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas organizēts pasākums “Testudo rallijs”, kura laikā karavīri, zemessargi un jaunsargi dosies pārgājienā, lai tiktos ar iedzīvotājiem.

Kā informēja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente majore Mairita Senkevicina, “Testudo rallijs” vienlaikus notiks arī Jelgavā, Liepājā un Valkā. Sākot no aptuveni plkst. 08.00 no vairākām Latvijas vietām karavīri dosies pārgājienā uz pilsētu centriem, kur norisināsies militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma izstāde, būs iespēja tikties ar Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīriem, piedalīties sportiskās aktivitātēs, kā arī uzzināt vairāk par dienesta iespējām Zemessardzē.

Uz Rēzeknes Festivāla parku karavīri un zemessargi pārvietosies no Bižiem, Sondoriem, Ozolaines un Spundžāniem. Karavīri un zemessargi pārgājienu veiks laikā no plkst. 9.00 līdz plkst. 13.00, arī iedzīvotāji aicināti pievienoties karavīriem pārgājienā.

Rēzeknes Festivāla parkā un pie Rēzeknes pilsētas Kultūras nama laika posmā no pulksten 11.00 līdz pulksten 16.00 būs vērojama sabiedroto un Zemessardzes, kā arī Valsts policijas un Valsts robežsardzes militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma izstāde, varēs tikties ar karavīriem un uzzināt vairāk par dienesta iespējām Zemessardzē un Nacionālajos bruņotajos spēkos. NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri būs sagatavojuši sportiskas aktivitātes, kurās aicināti iesaistīties visi interesenti.

Pasākuma organizētāji aicina iedzīvotājus nesatraukties, redzot karavīru pārvietošanos, kā arī lūdz ar izpratni izturēties pret militārās tehnikas pārvietošanos un iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem. No plkst. 10.00 līdz 16.00 Brāļu Skrindu ielas posmā no V.Seiles ielas 1 līdz iebrauktuvei Atbrīvošanas alejas 81 stāvlaukumā tiks slēgta satiksme:

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?