Ceturtdien, 13. jūnijā Valsts robežsardzes koledža (turpmāk – VRK) organizēja vairākus svinīgos pasākumus, kas norisinājās Rēzeknē.

Rēzeknes pilsētas centrā pie Latgales atbrīvošanas pieminekļa „Vienoti Latvijai” norisinājās VRK pilna laika studējošo 15.izlaidums. 18 pilna laika studējošie sekmīgi apguva pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu „Robežapsardze”, iegūstot Valsts robežsardzes jaunākā virsnieka kvalifikāciju.

Svinīgā pasākuma laikā VRK absolventiem tika pasniegti diplomi, leitnanta uzpleči, kā arī tika apbalvoti labākie absolventi. Par uzrādītām augstām sekmēm studiju kursu apguvē apbalvoti VRK Profesionālās izglītības dienesta Trešās mācību rotas kadeti – Alise Bačuka, Dāvis Sporāns un Sergejs Ivanovs. Savukārt Alisei Bačukai piešķirts „2018./2019.studiju gada labākā VRK Trešās mācību rotas 2.kursa kadeta” goda nosaukums un Artūram Mikijanskim piešķirts gada labākā „VRK mācību grupas vecākā” goda nosaukums.

Ar savu klātbūtni VRK pagodināja un ar svinīgām uzrunām uzstājās: Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts un Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis. Valsts robežsardzes dibināšanas simtgades gadā uz pasākumu ieradās VRK ārzemju sadarbības partneri no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Polijas, Somijas un Moldovas, Latvijas mācību iestāžu pārstāvji, Valsts robežsardzes un VRK veterāni un citi viesi.

Absolventi svinīgi atvadījās no VRK karoga, nolika ziedus pie pieminekļa „Vienoti Latvijai” un maršā nosoļoja gar pieminekli. VRK direktora svinīgā pieņemšana norisinājās Rēzeknes pilsētas Kultūras namā, kur uzstājās Valsts robežsardzes koris, absolventi dejoja skaistu valsi un saņēma apsveikumus no viesiem.

Pasākuma otrajā daļā viesi devās uz VRK veidot Valsts robežsardzes simtgades koku aleju. 2019.gadā Valsts robežsardze atzīmē dibināšanas 100.gadadienu. Lai atzīmētu šo nozīmīgo dienesta jubileju, VRK teritorijā tika iestādīti 12 ozoli, kurus stādīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs, Latvijas izglītības iestāžu pārstāvji, ārvalstu sadarbības partneri, Valsts robežsardzes ģenerāļi, Valsts robežsardzes teritoriālo pārvalžu pārstāvji, VRK direktori, Valsts robežsardzes un VRK veterāni. Latviešu kultūrā ozols simbolizē tautu dēlu un stipru vīru spēku, stiprumu un varenību. Ozolu aleja ir kā vēstījums nākotnes paaudzēm un apliecinājums, ka Latvijas robežsargi modri stāv Latvijas valsts sardzē, ka Latvija ir droša un aizsargāta. Pasākuma noslēgumā tika svinīgi atklāta Valsts robežsardzes simtgades alejas plāksne.

Informāciju sagatavoja Diāna Deņisova, Valsts robežsardzes koledžas vadītāja palīdze

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?