Pirms kāda laika vēstījām, ka SIA “Rēzeknes Satiksme” speciālisti saskaņā ar pilsētas domes pārstāvju ieceri gatavo pilnīgi jaunu sabiedriskā transporta kustības shēmu, kas stāsies spēkā 1. jūlijā. Jaunais autobusu kustības princips ļaus operatīvāk pielāgoties pasažieru vajadzībām. Būs vieglāk arī veikt grozījumus, jo varēs koriģēt autobusa kustības laiku noteiktā mikrorajonā, neaiztiekot visu sarakstu, kā tas bija jādara līdz šim, vai arī izņemt un pievienot sarakstā reisus pēc nepieciešamības.

Jaunā sistēma ir racionālāka arī reisu rentabilitātes ziņā. Ja līdz šim praktiski visos maršrutos ceļa lielākā daļa bija gar Atbrīvošanas aleju, t.i., autobusi dublēja cits citu, veidojot tā dēvēto “lokomotīvi”, tad turpmāk dažādu maršrutu autobusi “tiksies” tikai dažos galvenās alejas punktos.

Lai panāktu šādu saraksta elastību, autobusi “riņķos” pa pilsētu pēc metropolitēna principa, proti, lai tiktu līdz konkrētai vietai, dažkārt būs jāveic pārsēšanās.

Braukšanas maksa

Daži pasažieri uztraucas, ka līdz ar jaunieviesumiem vairs nebūs iespējas braukt bez maksas ar Rēzeknieša karti un biļetes būs dārgākas. Steidzamies jūs nomierināt – visi braukšanas atvieglojumi sabiedriskajā transportā paliks spēkā. Arī biļetes cena nemainīsies – 0,50 eiro.

Taču no 1. jūlija, iekāpjot autobusā ar vai bez Rēzeknieša kartes, tiks izsniegta pārsēšanās biļete, uz kuras būs norādīts tās darbības laiks – 60 minūtes. Tas nozīmē, ka šajā laika posmā varēsiet pārsēsties no viena autobusa citā, nepērkot jaunu biļeti. Galvenais ir uzrādīt pārsēšanās talonu šoferim.

Jauni maršruti

Jaunā sabiedriskā transporta kustības tīkla projekts paredz, ka maršrutu skaits būs mazāks, tostarp daļēji mainīsies arī to numerācija. Jaunais maršrutu saraksts:

 • Nr.7 “Gaišais ceļš” – Stolbovka;
 • Nr.11 Ļermontova iela,
 • Nr.9 Makarovka,
 • Nr.10 “Rēzekne I” – Janapole (caur Liepu ielu),
 • Nr.10A “Rēzekne I” – Janapole (caru K. Barona ielu);
 • Nr.13 “Atpūta” – Tūmuži,
 • Nr.13A “Atpūta” – Tūmuži (apstājas pie uzņēmuma “Latvijas finieris”);
 • Nr.15 Centrs – “Rītausma”,
 • Nr.15A Centrs – “Dzirkstele”;
 • Nr.16 Centrs – Bekši;
 • Nr.21 Blaumaņa iela – Vipinga (caur F. Kempa ielu),
 • Nr.21A Blaumaņa iela – Vipinga (caur Zemnieku ielu),
 • Nr.21B Blaumaņa iela – Zarečnajas skola,
 • Nr.21C Blaumaņa iela – Vipinga (apstājas pie uzņēmuma “NOOK”).

Tiks ieviests arī viens nakts maršruts Nr.1 Blaumaņa iela – Vipinga – Zivju bāze – “Rēzekne I” – “Rēzekne II” – Blaumaņa iela.

Uzreiz jānorāda, ka, pētot maršrutus atsevišķi, bez kustības shēmas acu priekšā, ir diezgan grūti saprast, kā viss darbosies. Patlaban tiek pabeigta krāsainas maršrutu kartes izstrāde un, tiklīdz tā būs gatava, karte tiks publicēta pašvaldības izdevumā “Rēzeknes Vēstnesis”.

Pievēršam jūsu uzmanību tam, ka pagaidām nav un nebija pieejams neviens oficiāls materiāls par jauno sarakstu, – jūs neko neesat palaiduši garām!

Jauns saraksta veidols

Maršrutu tīkla karte ne tikai tiks publicēta izdevuma “Rēzeknes Vēstnesis” lappusēs, bet arī būs atrodama katrā pieturā (visu maršrutu saraksts, kas piestāj noteiktā pieturā).

Atšķirībā no esošā saraksta, uzsvars tiks vairāk likts nevis uz noteiktu maršrutu, kā tagad, bet gan uz laiku. Piemēram, skatot sarakstu, redzēsiet visus maršrutus, kas piestāj šajā pieturā posmā no plkst. 8.00 līdz 9.00 un citās stundās.

Perspektīva

Svarīgi norādīt, ka jaunais saraksts izstrādāts, pamatojoties uz teorētiskiem datiem, kas savukārt nozīmē, ka būs nepieciešams noteikts laiks, līdz tas tiks noregulēts un pielāgots reālajai situācijai. Lūdzam iedzīvotājus būt pacietīgiem. Pilnīgi jauns maršrutu tīkls ir sava veida izaicinājums gan pakalpojuma izpildītājam (SIA “Rēzeknes Satiksme”), gan pasažieriem. Tāpēc klientu ērtībai darbosies telefona līnija, kurp varēs vērsties, ja jums būs grūti orientēties jaunajā sistēmā.

Paralēli jaunā saraksta ieviešanai tiks izstrādāta pilsētas sabiedriskā transporta kustības mobilā aplikācija un tiešsaistes maršrutu plānotājs uzņēmuma vietnē rezeknessatiksme.lv. Tāpat arī pēc kāda laika autobusos dzirdēsiet pieturvietu paziņošanas balsi.

Informāciju sagatavoja Jekaterina Smolicka, pašvaldības informatīvais izdevums “Rēzeknes vēstnesis”

Jaunāka informācija ar kartēm, shēmām un sarakstiem pieejama ziņā “Apstiprināts jaunais sabiedriskā transporta maršrutu tīkls

2 Comments
 1. вова 3 gadiem atpakaļ

  Бедные пожелые люди…

 2. Jānis 3 gadiem atpakaļ

  Stulbāku neko nevarējāt izdomāt? Autobusi iet reizi pus stundā uz kādu noteiktu maršrutu, un ja iet viens iet vēl pēc viņa gabali 2 – 3… šis ko Jūs te murgu taisat, ir pilnīgais neprāts, pat vidēju gadu cilvēks galvu nolauzīs kamēr ar pārsēšanām, un rašrutiem tik galā… neko nesaku par vecākiem ļaudīm… MURGS !

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?