Vasaras sākums Rēzeknē zīmīgs ar valsts mēroga projektu bērniem, kas arī šogad pulcēja gan vietējos iedzīvotājus, gan ciemiņus no dažādām Latvijas pilsētām. 20. jūnijā Rēzeknē notika projekta “Latvijas Princese un Princis 2019” fināla šovs. Šāds pasākums tiek organizēts jau sesto gadu, apliecinot, ka Latvijā dzīvo talantīgi un aktīvi bērni. Projektu organizē biedrība “Kultūras pasākumu attīstības aģentūra” sadarbībā ar pašvaldības aģentūru “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs”.

Finālistu atlase notika 11. maijā, un gatavošanās finālam norisinājās 3 posmos. Visapjomīgākais darbs tika veikts no 17. līdz 19. jūnijam. Projektā piedalījās 18 bērni, kas tika sadalīti 2 vecuma grupās (ņemot vērā arī augumu). Svarīgi atzīmēt, ka dalībnieki tika vērtēti visa darba procesa laikā, – horeogrāfi, deju pasniedzēji, stilisti, fotogrāfi, sporta treneri un konkursa organizatori novērtēja dalībnieku attieksmi pret projektā notiekošo, disciplīnu, ieguldīto darbu, pieklājību, un tieši šīs vērtības tika ņemtas vērā žūrijas kopsapulcē, kad tika noteikts, kuri būs titula “Latvijas Princese un Princis 2019” ieguvēji.

Projekta gaitā no vecāku vidus izvēlēti arī titula “Karaliene un Karalis 2019” ieguvēji. Fināla šova laikā tika paziņots, ka tos ieguvuši Alinas un Arinas Dekšņu mamma un krusttēvs – Anastasija Deksne un Kristaps Kelle. Protams, katrs no projekta dalībnieku tuviniekiem, viņu vecāki ir pelnījuši šādu atzinību. Visi mazie dalībnieki lepojas ar savu mammu un tēti, bet organizatori ir pateicīgi viņiem par vispusīgu atbalstu projekta norises gaitā, gatavojoties lielajam fināla šovam.

Par dalībnieku greznajiem tērpiem rūpējās projekta organizatori, šuvēja, apģērbu dizainere Oksana Guļbinska un Jeļena Bondare, bet avangardiskus tērpus sarūpēja paši vecāki. Jau projekta sākumā vecāki tika informēti, ka, atbilstoši scenārijam, paredzēts iestudēt lugu, kuras tēma šogad bija “Disneja pasaule”, un ka vecākiem būs jāsagatavo tērps savai mazajai princesei vai princim. Nomināciju “Par labāko tērpu” saņēma četri projekta dalībnieki: Iļja Macanovs un Zlata Vasjkova, Linda Paula Kudrjavceva un Alens Kamins.

Fināla šova vadīšana jau ne pirmo gadu tika uzticēta Oskaram Lustikam, bez dalībniekiem uz skatuves darbojās vairāki lugas personāži: Mazā Alise – Anna Zmeikina (projekta deju pasniedzēja, horeogrāfe), Mikijs – Kristīne Kļimanova (projekta dalībnieku aktiermākslas pasniedzēja). Fināla šovu papildināja priekšnesumi, ko bija sagatavojuši pagājušā gada uzvarētāji. Šova laikā bērni pilnīgi izpaudās un bija sajūsmā par padarīto. Saulainā vasaras diena tika pārvērsta īstā pasakā!

Ņemot vēra bērnu tieksmi darboties un piedalīties, otro reizi tika izvēlēti “Latvijas Princese un Princis 2019”. Par tiem kļuva Daniela Mickāne un Valters Kotāns. Ne mazāk godpilnu titulu “Mini Princese un Princis 2019” saņēma Keita Seile un Marks Kļaviņš.

Pie dāvanām un nominācijām tika katrs dalībnieks:

  • Miss Talent 2019 Viktorija Koz­lovska / Little Miss Talent 2019 Keita Seile,
  • Mister Talent 2019 Valters Kotāns,
  • Miss Photo Princess 2019 Daniela Mickāne/ Little Photo Princess 2019 Marija Mihnecova,
  • Mister Photo Prince 2019 Ilja Macanovs/ Little Photo Prince 2019 Marks Kļaviņš,
  • Miss Lady 2019 Zlata Vasjkova/ Little Lady 2019 Diāna Konovalova,
  • Mister Gentleman 2019 Alens Kamins/ Little Gentleman 2019 Everts Volkovs,
  • Miss Actress 2019 Elizabete Trautmane/ Little Actress 2019 Arina Deksne,
  • Little Smile 2019 Ringolds Sila­briedis / Little Smile 2019 Amēlija Putne,
  • Miss Elegance 2019 Linda Paula Kudrjavceva/ Little Elegance 2019 Alina Deksne,
  • Miss Intelligent 2019 Ieva Seidare.

Divi projekta dalībnieki kļuva par nominācijas “Žūrijas simpātija 2019” ieguvējiem. Žūrijas pārstāvji (pilsētas galva, attiecīgu domes struktūrvienību vadītāji un projekta sponsori) novērtēja dalībnieku artistiskumu, prasmi uz skatuves atklāt savus talantus. Uzvaras laurus visnotaļ svarīgā nominācijā plūca artistiskā Viktorija Kozlovska un talantīgais Valters Kotāns.

Apsveicam visus – gan bērnus, gan vecākus!

Pasākuma atbalstītāji un sponsori: Rēzeknes pilsētas dome, pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs”, ARPC “Zeimuļs”, Latgales vēstniecība GORS, SIA “Inteco Wood”, kafejnīca “Putni”, SIA “Poligrāfserviss”, bērnu preču veikals “Vinnijs Pūks”, bērnu un jauniešu izklaides centrs “Juniors”, viesnīca “Latgale”, zirgu sēta “Untumi”, SIA “Riviera L”, SIA “Lekon”, ziedu salons “Crystal Rose”, kafejnīca “Vēsma”, SIA “Olimpiskais centrs Rēzekne”, bērnu izklaides centrs “KidZone”. Foto: Jānis Litavnieks, Nikolajs Šļahta. Video: Kristaps Kalabanovs. Informatīvie atbalstītāji: informatīvais izdevums «Rēzeknes Vēstnesis» un laikraksts «Vietējā Latgales Avīze».

Informāciju sagatavoja Elizabete Gaile, projekta organizatore, pašvaldības izdevums “Rēzeknes vēstnesis”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?