Dienu pirms Līgo svētkiem vairāki “Camk Latgale” komandas sportisti veiksmīgi aizvadīja motokrosa sacensībās gan Latvijā, gan Lietuvā. It sevišķi veiksmīgs finišs izdevās MX50 klases braucējiem.

Latvijā, Jaunpilī norisinājās “MX Nacionālā Kausa un Jaunpils Līgo kausa izcīņa” motokrosā. Šajās sacensībās “Camk Latgale” komandu pārstāvēja trīs sportisti: Rainers Grasis #312 (MX50 jaunākie), Jēkabs Hudolejs #1  (MX50 vecākie) un Rolands Bogdanovičs #699. Atgādināšu, ka divi no šiem braucējiem ir 2018. gada Latvijas čempioni motokrosā, Rainers šo titulu izcīnīja MX50 rūķu klasē, bet Jēkabs – MX50 jaunākie grupā.

Arī Jaunpilī abi sportisti pierādīja, ka ir pašlaik stiprākie savās klasēs Latvijā. Jau kvalifikācijā Jēkabs parādīja konkurentiem, kurš šajā trasē būs saimnieks, un pārspēja tuvāko konkurentu (igauni Aston Allas) par nepilnām 3 sekundēm ātrākajā aplī. Tikmēr Raineram kvalifikācijā tik labi neveicās – savā klasē otrais, atpaliekot no igauņu sportista Krevor Marcel Nomme 1,3 sekundes ātrākajā aplī. Pirmstarta pārtraukumā mazas korekcijas braukšanas taktikā ar padomiem ieviesa šo abu sportistu treneris un Latvijas motokrosa 80. un 90. gadu leģenda Viktors Kozlovs un gan pirmais, gan otrais brauciens noritēja bez problēmām un abi braucēji neatstāja pat mazāko iespēju apdraudēt savas pirmās vietas. Vienkārši lielisks rezultāts!

Lieliski sacensības aizvadīja MX85 jaunākie klases braucējs Rolands Bogdanovičs #699, divu braucienu summā izcīnot 4. vietu savā klasē.

Arī Lietuvā norisinājās pirms Līgo motokross, Anīkšču pusē mototrase “Mickūnai MX parkas” 22. jūnijā viesmīlīgi uzņēma sportistus startam Lietuvas čempionāta 2. posmā. “Mickūnai MX parkas” ir slavena ar to, ka šī trase ir slavenā Lietuvas motokrosa meistara un Paula Jonasa komandas biedra Armīna Jasikoņa mājas trase. Trase izveidota reljefainā apvidū, ar lieliem lēcieniem, diezgan ātra un prasa diezgan lielu braukšanas meistarību. Pirmie uz startu devās MX50 klase, šajā klasē no mūsu komandas startēja divi sportisti – Denijs Bogdanovs #234 un Rems Šarovs #183. Pirmais brauciens intrigu saglabāja līdz pat finišam un tikai divus apļus līdz pirmā brauciena beigām uzvaru izcīnīja Denijs Bogdānovs, atstājot aiz sevis Latvijas sportistu Artūru Vinteru un lietuvieti Rojus Zaborskis. Mazliet līdz goda pjedestālam pietrūka Remam Šarovam, finišā Remam 5. vieta. Otrajā braucienā viss sagriezās tādā karuselī, ka līdz pat finišam uzvarētājs nebija nosakāms. Te, nu, gribētu pateikt “paldies” sacensību organizatoriem, kuri novērtē mazo censoņu braukšanas prasmes un tieši pirms mazo starta trasi salej. Diemžēl trase paliek slidena, līdz ar to kritienu skaits palielinās, tādēļ palielinās risks iegūt traumu. Lielisks starts šoreiz izdevās Remam, kurš gandrīz pusi no brauciena atradās līdera lomā, praktiski turpat Denijs. Viena maza Rema kļūda un slidenā trase atņēma Remam iespēju pretendēt uz goda pjedestāla augstākajiem pakāpieniem. Denijam finišā izcīnīta otrā vieta braucienā ar diezgan retu parādību MX50 klasē, kur četri braucēji finišē divās sekundēs. Divu braucienu summā Denijam augstākais pjedestāla pakāpiens, bet Remam piektā vieta.

MX65 klasē divu braucienu summā otro vietu izcīna Ričards Alens Gaļcins #737, kurš kārtējo reizi apliecina, ka ir viens no ātrākajiem braucējiem šajā klasē Baltijā.

MX85 klasē savu spēju robežās startēja Dmitrijs Zvorigins, viņam divu braucienu summā desmitā vieta.

MX2M (amatieri) klasē divu braucienu summā trešo vietu ieņēma Edvards Brencis, diemžēl pakāpties par vienu pakāpienu augstāk viņam liedza pirmajā braucienā piedzīvotā tehniskā kļūme.

MX1M (amatieri) klasē trasē lieliski bija Emīls Brencis un Deniss Zvorigins. Emīls bez īpašas konkurences savā klasē uzvarēja abus braucienus, bet Denisam abos braucienos otrā vieta. Arī sacensību kopvērtējumā Emīlam pirmās vietas pjedestāla pakāpiens, bet Denisam otrās vietas pakāpiens.

Veterāni 40+ klasē Vladimiram Zvoriginam divu braucienu summā 12. vieta.

Apsveicu sportistus, sportistu ģimenes (lielākais sponsors) un paldies trenerim par darbu!

Sveicam visus mūsu komandas Jāņus ar Jāņu svētkiem!

Aigars Virza, “Camk Latgale”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?