No 12. līdz 27. jūlijam vairākās Latgales baznīcās notiks krāšņi ērģeļmūzikas svētki – festivāla “Latgales ērģeļu dienas 2019” koncerti. Šogad festivāls notiks jau desmito reizi un tā ietvaros būs iespēja baudīt deviņus augstvērtīgus koncertus. Jubilejai par godu, festivāls pirmoreiz iziet ārpus baznīcas! Jauno stabuļu ērģeļu ieskandināšanas koncerts J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, kur pieredzējušo Krievijas mūziķu Denisa Mahaņkova un Dinas Ikhinas vadībā notiks arī meistarklases jaunajiem ērģelniekiem ir nozīmīgs notikums Latgales kultūras dzīvē.

Šogad festivālā piedalās vairāki izcili mākslinieki: vijolniece Paula Šūmane, arfiste Ieva Šablovska, dziedātāji Dainis Skutelis un Agnese Urka, ērģelnieki Diāna Jaunzeme-Portnaja, Iveta Pelše, Larisa Carjkova, Digna Markule, ērģelnieku duets Denis Mahaņkovs un Dina Ikhina (Krievija) un daudzi brīnišķīgi mūziķi. Festivāla īpašie viesi – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas ērģeļu klases vadītāja, profesore Vita Kalnciema, vairāku Starptautisku konkursu laureāte Liene Andreta Kalnciema un jaunā, talantīgā dziedātāja Laura Purena!

Tradicionāli viens no festivāla koncertiem būs jauno ērģelnieku sniegums, kurā piedalās Latgales mūzikas skolu un vidusskolu audzēkņi. Šogad jaunie mūziķi pieskandinās Balvu luterāņu baznīcu.

Lai mūzikas baudījums būtu pilnīgāks, ar video projekcijas palīdzību klausītāji varēs vērot mākslinieku priekšnesumu tuvplānā, redzēt emocijas un izpildījuma tehniskās nianses. Turpinot tradīciju, visi interesenti pēc katra koncerta ir aicināti tuvāk iepazīties ar konkrēto ērģeļu uzbūvi un darbības principiem, kā arī pieredzējušo mākslinieku pavadībā pamuzicēt paši.

Festivāls “Latgales ērģeļu dienas” ir labdarības projekts un ieeja visos tā koncertos ir par ziedojumiem, kas šogad tiks novirzīti Tilžas baznīcas ērģeļu atjaunošanai. Jau desmito gadu Festivāls pulcē lieliskus mūziķus, kuri ar savu talantu atbalsta Latgales dievnamos esošo stabuļu ērģeļu atdzimšanu un saglabāšanu. Festivāla mērķis ir popularizēt ērģeļspēles kultūru un latviešu ērģeļmākslu, atbalstīt ērģeļu uzturēšanu un apkopi, kā arī vēlreiz apliecināt to, ka Latgale un Latvija var lepoties ar daudziem spožiem ērģelniekiem. Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Valsts meži, Latgales reģiona plānošanas aģentūra, Latviešu fonds, Krustpils, Kārsavas, Krāslavas pašvaldības, Rēzeknes Tūrisma un kultūras centrs, Rēzeknes-Aglonas diecēze u. c.

Piektdien, 26. jūlijā plkst. 13.00 Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas Lielajā zālē paredzēts jauno stabuļu ērģeļu iesvētīšanas svētbrīdis kopā ar Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskapu Jāni Buli, bet pēc tam no plkst. 13.15 līdz 17.30 ērģeļspēles meistarklases Latgales reģiona jaunajiem ērģelniekiem vadīs Deniss Mahaņkovs un Dina Ikhina (Krievija). Savukārt plkst. 18.00 būs Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas jauno stabuļu ērģeļu ieskanidināšanas koncerts Lielajā zālē, kurā piedalīsies ērģeļu duets Deniss Mahaņkovs un Dina Ikhina (Krievija).

Sestdien, 27. jūlijā plkst. 19.00 festivāla “Latgales ērģeļu dienas” “Noslēguma koncerts”, kā ierasts, skanēs Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē. Koncertā piedalīsies Dina Ikhina, Deniss Mahaņkovs (ērģeles, Krievija), Paula Šūmane (vijole), Agnese Urka (soprāns), Larisa Carjkova (ērģeles).

Festivāla organizatore Larisa Carjkova

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?