Sestdien, 20. jūlijā plkst. 19.00 Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē skanēs pianistes Agneses Egliņas un vijolnieces Paulas Šūmanes kamermūzikas koncerts “Virtuozs uz jumta”, kurā mūziķes aicina klausītājus doties dažādas mūzikas ceļojumā. Kamermūzikas koncerti GORS Mazajā zālē vasaras vakaros ir kļuvuši par tradīciju, piedāvājot baudīt dzirkstošu mūziku arī siltajā gadalaikā.

Koncertā “Virtuozs uz jumta” skanēs Franča Šūberta Briljanta Rondo si minorā, D. 895, ko komponists veltīja tā laika čehu virtuozam, vijolniekam Jozefam Slavikam, kuru nereti dēvēja arī par “otru Paganīni”, Ernesta Šosona Poēma, op. 25, kuras pirmais nosaukums bija “Triumfējošās mīlestības dziesma” – radies komponistam iedvesmojoties no krievu rakstnieka Ivana Turgeņeva tāda paša nosaukuma romantiskas noveles. Tāpat skanēs arī Darjī Mijo Kino fantāzija “Vērsis uz jumta”, op. 58, kas sākotnēji tikusi plānota kā muzikālais noformējums Čārlija Čaplina mēmajam kino, tomēr vēlāk, sadarbībā ar rakstnieku Žanu Kokto, pārtapa baletā, kā arī tika pārveidota koncertskaņdarba formā dažādiem mūziķu sastāviem. Skaņdarbā apkopotas brazīļu melodijas, tango, sambas un pat portugāļu fado, bet nosaukums cēlies no tā laika slavenā tango Brazīlijā. Koncertu noslēgs Rumānijas nacionālā lepnuma, izcilā vijolnieka, komponista, diriģenta un pedagoga Džordžes Enesku Trešā Sonāte vijolei un klavierēm “Rumāņu tautas raksturā”, ko raksturo oriģinalitāte, eksotiska gaisotne un improvizācijas gars.

Agnese Egliņa ir viena no pazīstamākajām Latvijas jaunās paaudzes pianistēm. Temperamentīga un sievišķīgi smalka. 2011. gadā saņēmusi Latvijas valsts augstāko apbalvojumu mūzikā – Lielo Mūzikas balvu 2010 kategorijā par izcilu darbu ansamblī. Agneses personībā vienlīdz spoži apvienojas gan solistes, gan  kamermūziķes, gan koncertmeistares talants. Kā pianiste sadarbojusies gandrīz ar visiem profesionālajiem kolektīviem Latvijā. Regulāri veido vokālās un instrumentālās kamermūzikas koncertprogrammas ar spožākajiem pašmāju un ārzemju mūziķiem.  Trio “Art-i-Shock” sastāvā (kopā ar Elīnu Endzeli un Gunu Šnē) nominēta Lielajai mūzikas balvai 2017. Sadarbojoties ar mūziķiem dažādos kameransambļu sastāvos, A. Egliņa kļuvusi par vienu no pieprasītākajiem jaunās paaudzes pianistiem Latvijā.

Paula Šūmane ir aktīvi koncertējoša vijolniece, daudzu starptautisku konkursu laureāte. Saņēmusi Latvijas valsts augstāko apbalvojumu mūzikā – Lielo Mūzikas balvu 2011 par labāko debiju. Regulāri sniedz koncertus ne tikai Eiropā, bet arī Japānā, Ķīnā, Dienvidāfrikā, Čīlē, Argentīnā, Tuvajos Austrumos un citur. Absolvējusi Parīzes Nacionālo Augstāko mūzikas un dejas konservatoriju un Grācas Mākslu universitāti. Par vijoļspēles kaldināšanu Paula pateicas pedagogiem Uldim Sprūdžam, Jairam Klesam (Yair Kless) un Borisam Garļickim (Boris Garlitsky). Kā soliste sadarbojusies ar dažādiem orķestriem – Lisabonas Metropolitan orķestri, Bādenbādenes filharmonijas orķestri, “Hoffer Symphoniker”, Klaipēdas Nacionālā teātra orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri un citiem. Jaunā vijolniece turpina savas muzikālās gaitas gan kā soliste, gan kā kamermūziķe un labprāt iesaistās dažādos mākslinieciski radošos projektos.

Abas mūziķes duetā Latgales vēstniecībā GORS viesosies pirmo reizi. Koncerta norisi Rēzeknē atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rēzeknes pilsētas dome. Biļešu cenas 10,00 un 13,00 €, GORS Kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem biļetēm 30 % atlaide.

Informāciju sagatavoja Edīte Husare, Latgales vēstniecības GORS (SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”) Mārketinga nodaļas vadītāja

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?