Projekta “Veselību veicinošās nometnes bērniem organizēšana projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu organizēšanas Rēzeknes pilsētā”” ietvaros (Nr. 9.2.4.2/16/I/064) norisinājās dienas izglītojošās un sporta nometnes. Nometnes notika Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” telpās.

Jūnija mēnesī Rēzeknes pilsētas bērniem bija iespēja savu brīvo laiku pavadīt divās  nometnēs, vecumā no 6 līdz 9 gadiem un vecumā no 10 līdz 13 gadiem.

Nometnes dalībnieki aktīvi piedalījās sporta aktivitātēs, apguva veselīga uztura pamatprincipus un iesaistījās radošajās darbnīcās. Katra diena sākās ar rīta rosmi un  izzinošām piedzīvojumu pastaigām, kuru laikā bērni veica foto orientēšanās uzdevumus  Pilskalnā, un runāja par veselīgu dzīvesveidu. Viena no aizraujošākajām nodarbēm bija kulinārijas meistarklase, gatavojot veselīgus našķus, gan mazie, gan lielie ar interesi gatavoja kartupeļu pankūkas, veselīgas sulas, saldējumu, burkānu čipsus u.c.

Karstajās jūnija dienās bērni apmeklēja Olimpiskā centra “Rēzekne” atklāto  peldbaseinu un iesaistījās dažādās ūdens aktivitātēs.

Dalībnieki ar lielu prieku devās vairākās ekskursijās. Apmeklējot SIA “ALAAS”, uzzināja par videi draudzīgām lietām – kā samazināt atkritumu daudzumu ikdienā, kā saimniekot bioloģiski. Kārsavas novada Mežvidos bišu saimniecībā „Kalniņi” ļāvās sajust bišu vibrācijas, kas uzlaboja dalībnieku omu un pašsajūtu, mācījās gatavot smaržīgas, skaistas sveces. Dodoties atpakaļceļā, apmeklēja un izbaudīja garšīgos SIA “Latgales dārzeņu loģistika” Mežvidu tomātus. Ar SIA „Kristāla kurpīte” palīdzību, bērni iesaistījās neparastā radošajā darbnīcā – mazo pastalu darināšanā. Uzņēmuma vadītājs A. Kackāns stāstīja par kurpnieka darbu, par apaviem un citiem ādas izstrādājumiem, par to interesanto dizainu. Viena no aizraujošākajām nometnes aktivitātēm bija sporta diena, kura notika pie Rāznas ezera. Nometnes dalībnieki pārbaudīja savas spējas, izejot augsto virvju trasi “Rāznas priedēs”. Nometnes noslēgums notika ļoti sportiskā gaisotnē “Zemeņu laukā”, bērni komandās iesaistījās atjautīgās sporta aktivitātēs.

Daudzi pusaudži atzina, ka nometne bija labākais vasaras notikums. Nav labākas motivācijas par to, ja dzirdam “paldies par šo lielisko iespēju baudīt un iemācīties” un „vēlos atgriezties nometnē arī nākamgad”!

Par piesaistītajiem lektoriem varam teikt tikai pašu labāko. Sava darba entuziasti. Tāpat arī lielu „paldies” sakām mīļajiem darbiniekiem, kas rūpējās par dalībnieku labsajūtu, veselību, palīdzēja nodrošināt raitu nodarbību norisi un spēja atrast draudzīgu kontaktu ar visiem.

Nometņu vadītāja I.Muhamberga

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?