Kultūras informācijas sistēmu centra speciālisti sadarbībā ar Latgales Kultūrvēstures muzeja (Atbrīvošanas alejā 102) darbiniekiem divu dienu laikā digitalizējuši 1150 krājuma priekšmetus.

Pašlaik Latvijas reģionos norit apjomīga akreditēto muzeju priekšmetu digitalizācija. Muzeju vērtības tiek fotografētas, skenētas un padarītas pieejamas interneta vidē. No 15. līdz 17. jūlijam digitalizētāju komanda bija ieradusies arī Rēzeknē.

Šo dienu laikā augstas kvalitātes attēli iegūti Latgales Kultūrvēstures muzejā esošiem priekšmetiem no latgaliešu literatūras un tekstiliju kolekcijām. Fotografētas tikušas arī Livonijas laika monētas, kuras līdz šim bijušas apskatāmas vienīgi muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā „Rēzekne laikmetu griežos”. Nu tās ikvienam interesentam būs aplūkojamas arī Nacionālajā muzeju krājuma kopkatalogā (www.nmkk.lv) kopā ar citiem digitalizētajiem priekšmetiem.

Fotogrāfi Miks Užāns un Sintija Selicka atzinīgi novērtējuši Latgales Kultūrvēstures muzeja speciālistu attieksmi. Nepieciešamie priekšmeti tikuši atlasīti un novietoti vienkopus vēl pirms viņu ierašanās. Arī klātienē notikusi aktīva līdzdarbošanās, kas atviegloja un paātrināja darba procesu.

Digitalizācija tiek veikta ERAF projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija (1. kārta)” ietvaros. Projekta laikā līdz 2021. gadam plānots digitalizēt 68 000 priekšmetu, kas atrodas Latvijas akreditēto muzeju krājumā.

Informāciju sagatavoja Evita Kozule, Latgales Kultūrvēstures muzeja krājuma nodaļas speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?