Šajā liepziedu smaržu reibinošajā mēnesī Rēzeknes Bērnu bibliotēka aicina ne tikai sauļoties un plunčāties ūdenī, bet ļauties arī raibiem grāmatu lasīšanas priekiem. Turpinājumā neliels ieskats dažās no jaunākajām grāmatām.

Skudriņai Kāpēcītei tāpat kā visiem citiem maziem kāpēcīšiem ir ļoti daudz jautājumu, uz kuriem jāatrod atbildes, tāpēc, priecīgi dungodama, viņa aicina vērt vaļā lietuviešu rakstnieces Rasas Dmučovskienes grāmatu „Skudriņa Kāpēcīte” un doties mežā, kur gaida piedzīvojumi un jaunas zināšanas.

Iepazīt Latvijas dabu un uzzināt interesantus faktus par dažādiem zvēriem, putniem un citām radībām varēs ne tikai dodoties mežā, bet arī lasot un pētot Ginta Tenberga izzinošās grāmatas „Kas dzīvo mežā?” un „Kas te dzīvo?”.

Tā kā jūlijs tiek dēvēts par vasaras karstāko mēnesi, tad nedrīkst aizmirst par cepuri, kura jāliek galvā, sauļojoties vai dodoties pastaigā. Bet ko darīt, ja cepure ir pazudusi? Lasot Džona Klasena grāmatu „Es gribu atpakaļ savu cepuri!”, uzzināsiet, kur bija paslēpusies lāča cepure.

Ulda Ausekļa jaunais dzejoļu krājums „Un tu esi brīvs” uzrunās tos lasītājus, kuriem patīk rotaļāties, draiskoties, ķiķināties un ķircināties.

Lasot Andreasa Šteinhēfela jautro un aizraujošo detektīvu „Riko, Oskars un pieci glābšanas plāni”, gan bērni, gan pieaugušie, pateicoties divu gudru un izdomas bagātu zēnu rūpīgi izstrādātajiem izmeklēšanas plāniem, noskaidros, kāpēc Riko mamma iesākusi krāpties bingo spēlēs un pārdot zagtas somiņas.

Filipa Pulmana romāns „Putekļu grāmata” ikvienu jaunieti kopā ar grāmatas galveno varoni Malkolmu Polstedu aizvedīs episkā un mistiskā paralēlā pasaulē.

Bērnu bibliotēkas krājums ir papildināts arī ar pašmāju rakstnieces Anetes Felkeres kosmisko pusaudžu romānu „Zēns, meitene, internets un gadījums”, kura notikumi risinās pēc pirmā kosmiskā sūtņa Kristapa atgriešanās uz savas dzimtās planētas.

Būsiet mīļi gaidīti Rēzeknes Bērnu bibliotēkā!

Rēzeknes pilsētas Bērnu bibliotēkas vecākā bibliotekāre Santa Laizāne

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?