2 Autobusi

Patlaban saņemti 14 iesniegumi, to skaitā arī kolektīvie iesniegumi ar 7, 111, 115, 206 un 248 parakstiem. Cilvēki piedāvā savus maršrutus, izklāstot savu redzējumu, tiek izteikti piedāvājumi par autobusu kursēšanas laiku. Kolektīvajos iesniegumos norādīts, lai atbilde tiktu publicēta izdevumā “Rēzeknes Vēstnesis”.

Pašlaik visi saņemtie iesniegumi izskatīti un, apsverot vairākus aspektus, pašvaldība sadarbībā ar SIA “Rēzeknes Satiksme” ir koriģējusi maršrutu shēmas, pienākšanas/atiešanas laikus, lai pārsēšanās būtu ērtāka. Papildināts reisu skaits vairākiem maršrutiem. Grūti nosaukt maršrutu, kurā kaut kas netiek pielabots, vārdu sakot, darbs notiek nepārtraukti. Lūdzam iedzīvotājus būt pacietīgiem.

Aktuālākā informācija uzreiz tiek izvietota pieturvietās, publiskota pasažieru pārvadātāja vietnē www.rezeknessatiksme.lv un pilsētas portālā rezekne.lv. Arī informatīvais izdevums “Rēzeknes Vēstnesis” operatīvi reaģē, taču saprotamu iemeslu dēļ publiskot informāciju var tikai kārtējā numura klajā nākšanas dienā – sestdienās.

Iedzīvotājiem, kuri lieto internetu, lūgums sekot līdzi izmaiņām vietnēs www.rezeknessatiksme.lv, www.facebook.com/rezeknessatiksme.lv/, rezekne.lv, biežāk zvanīt līdzcilvēkiem, kuri to nelieto, un dalīties aktuālākajā informācijā.

Par spīti tam, ka noteikti plašsaziņas līdzekļi jauno sabiedriskā transporta shēmu attēlo vienīgi kā eksperimentu «ar mīnusa zīmi», taisnīguma labad jānorāda, ka ir arī pozitīvas atsauksmes. Daudziem tā atvieglojusi nokļūšanu ar sabiedrisko transportu līdz šim sarežģītāk pieejamos pilsētas punktos. Iedzīvotāji arī pozitīvi atsaukušies par to, ka autobusi kursē daudz biežāk

Aktuālā autobusu kustības shēma un grafiks stāsies spēkā 1. augustā. Visi koriģējumi veikti, pamatojoties uz pasažieru lūgumiem un vēlmēm, ņemot vērā reisu faktisko izpildi un ar mērķi padarīt pārsēšanos ērtāku un ātrāku.

Mierīgi izpētīt visus grozījumus jūs interesējošos maršrutos varēsiet mājās, publikācijā pastāstīsim tikai par būtiskākajiem:

 1. Pēc pasažieru (mikrorajona “Rēzekne I” un tālākās apkaimes iedzīvotāju) lūguma tiek ieviests jauns maršruts Nr.7A “Gaišais ceļš – Jupatovka (VID)”, kas veiks divus reisus dienā – plkst. 7.12 uz VID un plkst. 17.11 no VID.
 2. Tiek mainīta arī kustības shēma maršrutam Nr.9 “Makarovka”. Autobuss izbrauks no Blaumaņa ielas, brauks uz Makarovku, tad pa Dzelzceļnieku un Lubānas ielu izbrauks uz Atbrīvošanas aleju, turpinās kustību līdz pieturai “Centrs”, tad caur pieturu “Baznīcas iela” brauks uz poliklīniku, līdz stacijai “Rēzekne II”, tad zem viadukta brauks uz Dzelzceļnieku ielu, Makarovku un caur Maskavas ielu dosies uz galapunktu Blaumaņa ielā. Tādējādi maršruta Nr. 9 pasažieri varēs vienā autobusā aizbraukt līdz centram un atgriezties no tā.
 3. Maršruts Nr.11 “Ļermontova iela” sāks savu reisu nevis no autoostas, kā tas ir pašlaik, bet gan pieturā “Centrs”. Līdz ar to pasažieriem tiek nodrošināta pieeja vairākiem citiem maršrutiem, kas brauc caur centru, attiecīgi būs arī plašākas iespējas pārsēsties un tikt uz dažādām pilsētas daļām.
 4. Ievērojot uzņēmuma “Latvijas finieris” vadības vēlmes, koriģēti maršruta Nr.13A “Atpūta -Tūmuži” (caur minēto uzņēmumu) kursēšanas laiki.
 5. Maršrutā Nr.16 “Centrs – Bekši” pievienots reiss plkst. 17.22 no centra. Šāda reisa nebija pat līdzšinējā autobusu kustības grafikā.
 6. Pārstrādāts autobusu kustības princips maršrutā Nr.21. Veiktas arī vērā ņemamas izmaiņas kustības grafikā. Maršruts Nr.21 “Blaumaņa iela – Vipinga”, Nr.21A “Blaumaņa iela – Vipinga” (caur poliklīniku), Nr.21B “Blaumaņa iela – Zarečnajas skola”, Nr.21С “Blaumaņa iela – Vipinga” (caur F. Kempa iela). Pēc Dārzu, Lubānas un Dzelzceļnieku ielas apkārtnes iedzīvotāju lūguma mainīta maršruta Nr. 21A kustības trajektorija. No 1. augusta autobuss no Blaumaņa ielas dosies uz pieturu “Lubānas iela”, tad gar K. Valdemāra ielu pagriezīsies pa kreisi uz Dārzu ielu, brauks līdz stacijai “Rēzekne II”, tālāk caur poliklīniku dosies pa ierasto maršrutu. Pretējā virzienā no Vipingas spēkā būs tāda pati shēma.
 7. Pievērsīsimies vienam no galvenajiem jaunieviesumiem, kas stāsies spēkā 1. augustā. Maršrutos Nr.11, 15, 15А un 16 tiek ieviesti vairāki tiešie reisi uz Blaumaņa ielu un atpakaļ. Svarīgi piebilst, ka, piemēram, no Bekšiem, “Rītausmas” utt. autobuss līdz centram brauks ar savu ierasto maršruta numuru, centrā to mainīs un tālāk brauks uz Blaumaņa ielu ar Nr.21. Pretējā virzienā spēkā būs šis pats princips – līdz centram autobuss brauks kā Nr.21, tad mainīs numerāciju atkarībā no galapunkta. Būtībā pasažieriem tas neko nemainīs: ja braucat ar tiešo reisu, tiksiet no punkta A līdz punktam B bez pārsēšanās.
  Maršrutā Nr.11 “Ļermontova iela” tiešais reiss uz Blaumaņa ielu paredzēts ar izbraukšanu no centra plkst. 7.00, tad autobuss brauks uz Ļermontova ielu, atgriezīsies pieturā “Centrs” un brauks uz Blaumaņa ielu. Tiešais reiss no Blaumaņa ielas uz Ļermontova ielu ieplānots plkst. 8.00 (meklējiet šo laiku maršruta Nr.21 kustības grafikā Blaumaņa ielā).
  Maršrutā Nr.15 “Centrs – Rītausma” tiešais reiss no “Rītausmas” līdz Blaumaņa ielai būs plkst. 7.22, no Blaumaņa ielas līdz Rītausmai – plkst. 8.56 (atiešanas laiks norādīts maršruta Nr.21 sarakstā). Vasarā spēkā būs arī vakara tiešie reisi no “Rītausmas” plkst. 16.22, no Blaumaņa ielas – plkst. 17.04.
  Maršrutā Nr.15A “Centrs – Dzirkstele” no “Dzirksteles” ar tiešo reisu līdz Blaumaņa ielai varēs tikt plkst. 7.09, no Blaumaņa ielas pretējā virzienā – plkst. 8.35. Dienas otrajā pusē tiešais reiss no “Dzirksteles” paredzēts 14.44, no Blaumaņa ielas – plkst. 16.06 (spēkā tikai vasaras periodā).
  Maršrutā Nr.16 “Centrs – Bekši” tiešais reiss no Bekšiem aties plkst. 7.01, no Blaumaņa ielas – plkst. 8.04.

Augusta vidū plānots aktivizēt mobilo lietotni un maršrutu plānotāju vietnē rezeknessatiksme.lv. Tāpat noteiktos maršrutos sāks ieviest pieturvietu audio paziņošanu.

JAUNĀ SHĒMA.

Jekaterina Smolicka, pašvaldības izdevums “Rēzeknes vēstnesis”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?